W Bronowicach doceniam przede wszystkim spokój tego miejsca - brak gwaru, niska zabudowa sprawiają, że atmosfera jest bardzo spokojna

 "Komfort mieszkania wynika przede wszystkim z bliskości do miasta - wszystkie niezbędne sklepy są tuż pod nosem. Dla rodzin z dziećmi to wygodne miejsce, gdyż dostępni są lekarze, przedszkola itp. Dodatkowo atmosfera jest przyjemna, otaczają nas zielone tereny.” 

To tylko przykładowe wypowiedzi mieszkańców krakowskich Bronowic, które jednoznacznie wskazują na ich zadowolenie z miejsca zamieszkania. Z czego wynikają ich pozytywne opinie i dlaczego warto rozważyć ten adres, szukając mieszkania?

Bronowice IV dzielnica Krakowa

Bronowice, czyli VI dzielnica Krakowa znajduje się w zachodniej części miasta. Od północy dzielnica sąsiaduje z Prądnikiem Białym, od wschodu z Krowodrzą, a od południa ze Zwierzyńcem. Powierzchnia Bronowic wynosi 9,56 km2, co nie czyni ich największą dzielnicą Krakowa. Nie brakuje tu jednak przestrzeni i terenów zielonych. Bronowice dzielą się na 5 osiedli. Są to: zlokalizowane najbliżej centrum Bronowice Małe, nowoczesne Osiedle Bronowice Nowe, Bronowice Małe Wschód oraz Osiedle Widok Zarzecze, skąd blisko do ul. Armii Krajowej i miasteczka studenckiego AGH. 

Komunikacja

Bronowice są położone zaledwie 4 km od Rynku Głównego w Krakowie. Spacer do centrum zajmuje około 45 minut. Mieszkańcy mogą także skorzystać z wielu połączeń autobusowych i tramwajowych. Na terenie dzielnicy znajduje się pętla tramwajowa. Dojazd pod Teatr Bagatelę lub okolice Dworca Głównego zajmuje nie więcej niż 20 minut. Atutem jest obecność licznych ścieżek rowerowych. Spokojny charakter dzielnicy i zielone otoczenie sprawiają, że miło z nich korzystać i wielu mieszkańców wybiera właśnie ten sposób transportu.

Bezpieczeństwo

Bronowice o kilku lat wygrywają w rankingach na najbezpieczniejszą dzielnicę według opinii mieszkańców. Dzielnica otrzymuje średnio 4,05 na 5 możliwych punktów. Zdanie mieszkańców znajduje odzwierciedlenie w statystykach policyjnych, które jasno dowodzą, że dochodzi tu do niewielu przestępstw w porównaniu do innych dzielnic Krakowa.

Rekreacja

Na terenie dzielnicy znajduje się kilka parków i terenów zielonych, gdzie mieszkańcy mogą spędzić wolny czas lub wybrać się na relaksujący spacer po pracy. Wśród ciekawych miejsc warto wymienić teren łowiska Pasternik lub jeden z najdłuższych parków w Polsce, czyli liczącą aż 8 km Młynówkę Królewską. Wśród wielu atrakcji znajdują się tam m.in. siłownie na wolnym powietrzu, ścieżki rowerowe i biegowe oraz doskonałe tereny rolkarskie. Przez Bronowice przechodzi także ścieżka rowerowa Velo Rudawa, która łączy Dolinki Krakowskie z Wisłą. Mieszkańcy mogą także skorzystać z oferty siłowni, fitnessów i centrum jogi Bronowice.

Oferta dla dzieci

Mieszkania na sprzedaż i do wynajęcia https://gethome.pl/mieszkania/do-wynajecia/krakow/ to oferty, które niezmiennie cieszą się zainteresowaniem rodzin z dziećmi. Ma to swoje uzasadnienie w ofercie edukacyjnej dzielnicy. Na terenie Bronowic nie brakuje żłobków i przedszkoli samorządowych. Znajdują się tu 4 szkoły podstawowe oraz 2 zespoły szkół ogólnokształcących. Nie wielkie odległości eliminują konieczność dojazdów i ułatwiają organizację codziennego życia. Na najmłodszych czeka wiele placów zabaw. Młodzież może skorzystać ze skateparku. W Dzielnicowym Domu Kultury organizowane są warsztaty teatralne, balet oraz nauka tańca.

Atrakcyjne ceny mieszkań

Wiele osób wybiera Bronowice ze względu na stosunkowo niskie koszty wynajmu mieszkania. Według danych portalu Gethome.pl za 2 pokojowe mieszkanie o powierzchni około 48 m2 należy zapłacić średnio 3 tys. zł. To niewiele w porównaniu ze Starym Miastem, Krowodrzą czy Dębnikami. Nie brakuje także chętnych do zakupu mieszkania. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się kawalerki (https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/t/kawalerki/). Ten typ nieruchomości często wybierany jest przez singli i osoby młode, którzy doceniają świetną komunikację z centrum oraz szybki dojazd do pracy lub na uczelnię.

Zabytki i oferta kulturalna

Niewielka odległość od Starego Miasta oraz zainteresowanie teren wsi w okresie Młodej Polski sprawiły, że na terenie dzielnicy nie brakuje wielu ciekawych miejsc związanych z historią Krakowa. Wśród nich warto wymienić pozostałości fortyfikacji austriackich m.in. Fort Mydlniki oraz słynną Rydlówkę, w której odbyło się wesele poety Lucjana Rydla z chłopską córką Jadwigą Mikołajczykówną. Dzisiaj w zabytkowym dworku znajduje się Muzeum Historii Lokalnej. Co roku organizowana jest tu również impreza pod nazwą "Osadzenie chochoła".