- To co teraz przeżywamy na pewno zmienia życie liturgiczne, ale nie odbiera nam szansy, by dobrze przeżyć ten czas. Być może nie będziemy mogli przyjść do kościoła i uczestniczyć w celebracjach. Możemy się jednak łączyć przez transmisje internetowe, telewizyjne, radiowe. Być może musimy przeorganizować naszą pobożność, ale liczę, że ona nam pokaże głębsze wymiary naszego człowieczeństwa i bycia chrześcijanami. Otwieramy ręce, pomagamy sąsiadom. Przeżywamy wiarę konkretnie. Musimy zapytać o rzeczy podstawowe. Jestem przekonany, że z tego wypłynie wielkie dobro - mówi o. dr Dominik Jurczak, liturgista z Bazyliki Ojców Dominikanów w Krakowie.

Kościół wspomina uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Witające go tłumy rzucały na drogę płaszcze oraz gałązki, wołając: "Hosanna Synowi Dawidowemu".

- Niedziela Palmowa jest bramą, przez którą chrześcijanie wchodzą w misterium Męki Pańskiej. To okazja, by wybić się z religijnej rutyny. Niedziela Palmowa jest o tyle ciekawą celebracją, że my od entuzjazmu tłumu przechodzimy nagle do tajemnicy męki. To wybicie się z rutyny, żeby popatrzeć na sprawy fundamentalne w życiu wiary - dodaje o. dr Dominik Jurczak

Liturgia przeniosła się do internetu. Między innymi na stronie dominikanie.pl można brać udział w różnych celebracjach związanych z początkiem Wielkiego Tygodnia.

Bądź na bieżąco. Relacje z regionu i kraju w Radiu Kraków 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 



(Anna Kluz- Łoś/ko)