Henryk Łabędź: władze Tarnowa doprowadziły do upadku komunikacji autobusowej w regionie

Henryk Łabędź - kandydat na prezydenta Tarnowa z poparciem Prawa i Sprawiedliwości - przeanalizował system komunikacji publicznej w Tarnowie i okolicznych gminach. Jego zdaniem dotychczasowe władze samorządowe Tarnowa doprowadziły do upadku komunikacji autobusowej w regionie tarnowskim.

'Dialog' doprowadził do tego, że powiat i gminy tarnowskie nie przyjęły oferty transportowej. Była ona dla nich bardzo niekorzystna

- stwierdził Łabędź.

Jak zapewnia Henryk Łabędź, zarówno miasto jak i okoliczne gminy są beneficjentami takiego układu, zgodnie z którym każdy samorząd jest wygranym, bo zapewnia zarówno transport dla mieszkańców swojej gminy jak i utrzymanie na wysokim poziomie publicznych usług transportowych w regionie.

Debata kandydatów na prezydenta Krakowa: co z budową wieżowców i nowych dzielnic?

W Krakowie odbyła się dziś debata kandydatów na prezydenta tego miasta. Izba Przemysłowo-Handlowa przepytała 5 kandydatów między innymi o najistotniejsze ich zdaniem inwestycje, które należy rozpocząć zaraz po objęciu urzędu. Padło ważne pytanie w kontekście ogromnego kryzysu mieszkaniowego. Co z budową wieżowców i nowych dzielnic w mieście oraz co z polityką mieszkaniową? Pierwszy odpowiadał Andrzej Kulig, obecny zastępca prezydenta:
Na terenie gminy Kraków jest mnóstwo terenów rolnych, z których część mogłaby być przekwalifikowana pod budownictwo mieszkaniowe
Aleksander Miszalski, poseł Koalicji Obywatelskiej, uważa, że podstawą planowania przestrzennego jest odpowiednia kolejność w działaniu. Zdaniem Stanisława Mazura, rektora Uniwersytetu Ekonomicznego należy postawić na lepsze skomunikowanie odległych od siebie terenów pod inwestycje mieszkaniowe. Kolejno głos zabrał Łukasz Gibała, radny miasta, który apelował o wykorzystanie krakowskich pustostanów i zagospodarowanie ich jako pomieszczenia do zasiedlenia. Jako ostatni o wieżowcach i nowych dzielnicach wypowiedział się Jerzy Muzyk, drugi zastępca prezydenta. To właśnie on był głównym pomysłodawcą budowy Nowego Miasta na wschodzie Krakowa. Na debacie pojawiło się pięciu z dziewięciu kandydatów. Zabrakło trzech posłów: Łukasza Kmity z PiS-u, Rafała Komarewicza z Polski 2050, Konrada Berkowicza z Konfederacji, a także Adama Hareńczyka z komitetu Zjednoczeni dla Krakowa.

Iwona Mularczyk: zapewnimy lokalne wsparcie przy wymianie kotłów

Będziemy walczyć o czyste powietrze – zadeklarowali na dzisiejszej konferencji kandydaci z obozu Prawa i Sprawiedliwości do rady miasta Nowego Sącza. Ich zdaniem Nowy Sącz jest w czołówce najbardziej zanieczyszczonych miast w Małopolsce.
Lokalny program, który będzie dodatkowym, lokalnym wsparciem dla mieszkańców, którzy zdecydują się na wymianę kotłów. Nie tak, jak było w programie Czyste Powietrze, że najpierw trzeba było wypełnić wniosek i jeśli miał być realizowany, zainwestować, żeby wymienić urządzenia grzewcze na lepsze
– mówiła Iwona Mularczyk, kandydatka na prezydenta Nowego Sącza.
Z danych opublikowanych przez Polski Alarm Smogowy wynika, że Nowy Sącz jest w czołówce najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce.

Jerzy Muzyk stawia na rozwój edukacji, budowę mieszkań i transport zbiorowy

Także we wtorek kandydat na prezydenta Krakowa Jerzy Muzyk przedstawił swój program wyborczy. Jak sam podkreśla, głównymi punktami są: nacisk na rozwój edukacji, działanie w zakresie budowy mieszkań i transport zbiorowy. Obecny zastępca prezydenta chciałby w ciągu następnej kadencji skompletować dokumentację potrzebną do budowy dwóch odcinków premetra. Jednocześnie nie ma zamiaru rezygnować z rozbudowy sieci tramwajowej w mieście. 
Jerzy Muzyk to dziewiąty w kolejności zgłoszeń kandydat na urząd prezydenta. Startuje z KWW Samorządny Krakow. 

Debata Radia Kraków: starcie kandydatów na prezydenta Nowego Sącza

A wieczorem - debata prezydencka w Radiu Kraków. Pięcioro kandydatów na prezydenta Nowego Sącza spotkało się dziś w kolejnej debacie wyborczej naszej stacji.