Kraków – miasto globalnego outsourcingu

Według dostępnych szacunków, międzynarodowe, globalne firmy zatrudniają w krakowskich centrach technologicznych oraz usługach związanych z biznesem Krakowie nawet 100 tys. osób. Zgodnie z danymi opublikowanymi w „2021 Krakow IT Market Report” (Motife / ASPIRE), w stolicy Małopolski działa ok. 500 firm z sektora IT i zatrudniają one aż 50 tys. specjalistów, m.in.:

  • programistów,

  • testerów oprogramowania,

  • inżynierów.

Dawna stolica Polski jest aktualnie stolicą IT, a dla wielu specjalistów oznacza to możliwość zarabiania naprawdę dużych stawek, konkurencyjnych nawet wobec warszawskich. Są globalne marki zatrudniające po setki, a nawet tysiące ekspertów, panuje też dobry klimat do rozwijania średnich przedsiębiorstw czy ambitnych start-upów.

Od czego zacząć przygodę z IT w Krakowie?

Być może stoisz właśnie na rozdrożu swojej kariery zawodowej i nie do końca wiesz, którą drogą podążyć. W branży IT nawet na tak prężnie działającym rynku jak krakowski wciąż poszukiwani są kolejni specjaliści. To szansa na spore zarobki i wejście do świata nieustannego rozwoju i wielu perspektyw.

Rozważ wzięcie udziału w jednym z kursów organizowanych w Krakowie stacjonarnie albo online. Nauka wybranego języka programowania czy podstaw testowania oprogramowania otwierają długą listę specjalizacji, które stworzą przed Tobą możliwości zatrudnienia. To jasne, że nie od razu zaczniesz zarabiać na poziomie kilkunastu-kilkudziesięciu tys. zł, a przed Tobą sporo nauki. Ale zobacz, jak wiele osób przeszło już tą drogą i dziś nie żałują podjętego wysiłku – możesz podążyć ich śladem.

Firmy w Krakowie tworzą oprogramowanie, dostarczają usługi, obsługują klientów z innych krajów. Rynek wciąż się rozwija i rozbudowuje, a na całym świecie miasto kojarzy się z solidnością i atrakcyjnością, co idzie w parze z wizerunkiem najciekawszego polskiego grodu pod kątem turystycznym.

Przed rozpoczęciem kursu zaopatrz się w solidny komputer, o dużej mocy obliczeniowej. To musi być wydajna jednostka, szczególnie jeżeli w wolnych chwilach lubisz grać, zajmujesz się tworzeniem muzyki, edycją video czy projektowaniem w 3D. Dobrze nadają się m.in. komputery gamingowe ACTINA, które mają więcej zastosowań niż tylko gry, ponieważ ich mocne parametry pozwalają zarówno na rozrywkę na najwyższym poziomie, jak i zaawansowane działania w specjalistycznym oprogramowaniu bez utraty wydajności.

Rozważ samodzielne złożenie komputera, krok po kroku, ściśle według potrzeb. Będziesz potrzebować przede wszystkim:

  • procesora,

  • płyty głównej,

  • karty graficznej,

  • pamięci RAM,

  • dysku twardego.

Do tego niezbędne urządzenia peryferyjne i stanowisko do pracy, nauki i rozrywki zaprojektowane z myślą o ergonomii. To dobra droga, aby dzięki wydajnemu komputerowi rozwinąć skrzydła w dobrze płatnym segmencie rynku. Wszystkie niezbędne części do samodzielnego złożenia dobrego komputera do pracy w sektorze IT znajdziesz w sklepie internetowym https://www.sferis.pl/karty-graficzne-2889. Pod tym linkiem zgromadzono wiele najlepszych kart graficznych zarówno do podstawowych, jak i zaawansowanych zastosowań.