Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Autostrada do Tarnowa wyczynem tygodnia? ANKIETA

  • Kraków
  • date_range Sobota, 2012.12.01 13:25 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:48 )
57-kilometrowy odcinek A4 Szarów -Tarnów zdeklasował pozostałe konkursowe propozycje

poseł Andrzej Duda z PiS, wiceprzewodniczący krakowskiej rady miasta Sławomir Pietrzyk z klubu "Przyjazny Kraków", fot. Jacek Bańka


Słuchacze i goście Radia Kraków są zgodni: otwarcie autostrady z Krakowa do Tarnowa to wyczyn tygodnia.


Otwarcie autostrady Kraków-Tarnów to, według gości Radia Kraków, wyczyn tygodnia. 57-kilometrowy odcinek A4 został oddany do użytku w czwartek - jednak od Bochni do Wierzchosławic kierowcy musza jeździć na razie jednym pasem. Ciągłe opóźnienia w wypadku takich inwestycji nie pozwalają w pełni cieszyć się oddawanymi do użytku drogami - uważa Sławomir Pietrzyk, wiceprzewodniczący krakowskiej rady miasta:


Na razie mamy jeden pas do jazdy, wciąż musimy też czekać na kolejny odcinek autostrady. Ja na przykład jeżdżę do Sędziszowa, więc interesuje mnie odcinek Tarnów-Debica oraz Dębica-Rzeszów. Niestety z budowy między Tarnowem a Dębicą zszedł wykonawca, dlatego znowu jest przetarg i kolejne opóźnienia. Jako użytkownik tej trasy z dużą niecierpliwością czekam na oddanie całej autostrady.



Goście programu Wyczyn i Blamaż Tygodnia z dużym uznaniem mówili też o inicjatywie krakowskich dzielnic. Kilka dni temu radni dzielnicowi złożyli w ZIKICie własny projekt zmian w siatce połączeń krakowskiej komunikacji. Ma on być kompromisem między nowym rozkładem jazdy MPK, a oczekiwaniami mieszkańców. Projekt teraz musi zostać dokładnie przeanalizowany - podkreślał Andrzej Duda, poseł Prawa i Sprawiedliwości:


M oże rzeczywiście okaże się, że niektóre propozycje zgłoszone przez samych krakowian, czyli osoby korzystające z komunikacji zbiorowej, okażą się lepsze i ekonomicznie bardziej korzystne. Sam brałem udział w proteście w sprawie zmiany trasy ósemki i trudno oprzeć się wrażeniu, że ta zmiana została wprowadzona po to, aby się przesiadać i kupować jednoczesnie jeszcze jeden bilet.



Gości radia Kraków podzieliły propozycje w kategorii blamażu tygodnia. Niektórym tarnowianom puszczają już nerwy - tak Józef Rojek, poseł Solidarnej Polski ocenił wydarzenia z ostatniej sesji tarnowskiej rady miasta. W czwartek wtargnęli na nią kibice drugoligowej Unii Tarnów - najpierw zajęli miejsce na mównicy, potem domagali się dofinansowania swojego klubu. Przypomnijmy, że piłkarze Unii grają za darmo już od 15 miesięcy. Jak podkreślał Rojek, takie sytuacje zdarzać się będą coraz częściej:

Niestety, są dwie strony i ludziom nerwy puszczają. Cieszy tylko to, że w takie sprawy angażują się młodzi ludzie i podnoszą je na sesji rady miejskiej. Po tej akcji prezydent umówił sie z kibicami już na nastepny dzień, a do tej pory było to bardzo trudne!


Goście programu nie byli też jednomyślni w ocenie byłego komendanta krakowskiej Straży Miasta Janusza Wiaterka. Przykład dymisji komendanta pokazuje, ze opinia publiczna jest nie tylko obserwatorem, ale doprowadza też do pewnych korekt, których chce społeczeństwo - mówił wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela z Platformy Obywatelskiej. Ciepiela podkreślał, że wszystkie służby, zarówno państwowe, jak i samorządowe muszą się liczyć z opinią publiczną:


Jeżeli po serii artykułów komendant uznał, że ta krytyka jest na tyle duża, że sam powinien podać się do dymisji, to znaczy, że urzędnicy państwowi i samorządowi są wnikliwie obserwowani. Dymisja to wynik tej krytyki.



Rozstrzygniecie plebiscytu w poniedziałkowym programie Co Niesie Dzień po godz. 8.30.

Jacek Bańka / jp
Wyślij opinię na temat artykułu

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię