14 listopada krzeszowiccy policjanci ustalili, że 38-letni poszukiwany może przebywać pod jednym z adresów na terenie gminy Czernichów. Mężczyzna został skazany na karę 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności za jazdę pod wpływem alkoholu i czynu tego dopuścił się w warunkach recydywy. Nie stawił się jednak do zakładu karnego.

Policjanci udali się więc pod wytypowany adres, aby sprawdzić, czy 38-latek się tam ukrywa. Nie pomylili się… Na miejscu funkcjonariusze zastali poszukiwanego mężczyznę, więc go zatrzymali. W trakcie interwencji policjanci wyczuli wydobywającą się z wnętrza jednego z pokoi woń marihuany. Jak się okazało, to lokum zajmował 20-letni brat poszukiwanego. Na widok mundurowych bardzo się zdenerwował i szybko schował coś do szafy. Na polecenie funkcjonariuszy, wyjął to co chciał przed nimi ukryć. Były to cztery woreczki strunowe z marihuaną. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 15 gramów tego narkotyku, a 20-latka zatrzymali za ich posiadanie.

38-latka policjanci doprowadzili do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności. Z kolei jego młodszy brat usłyszał w komisariacie zarzut posiadania narkotyków, które to przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.