Zwiedzający będą mogli lepiej przyjrzeć się tym egzotycznym zwierzętom. Obecnie w krakowskim ZOO przebywają dwa hipopotamki - Romek i Taya.Nasza para zwiera w sobie dość wiekowego samca. Romek przyjechał do naszego ogrodu w 1995 roku. Jest już zaawansowanym wiekowo hipopotamem, ma 32 lata, natomiast Taya, która przyjechała do nas z Rostoku, ma zaledwie dwa i pół roku.  Nie jest jeszcze dojrzała płciowo, więc różnica wieku między nimi jest spora, ale w hodowli nie powinno to stwarzać żadnych problemów. ich socjalizacja powoli przebiega, zaczynają się coraz częściej ze sobą kontaktować, widać, że są sobą zainteresowane.

- mówi Katarzyna Spodaryk, asystent w krakowskim ogrodzie zoologicznym

Jak informuje ZOO, w planach jest rozmnożenie hipopotamków, ponieważ to gatunek zagrożony. Obecnie żyje zaledwie około sto osobników.
Hipopotamki karłowate to roślinożercy, którzy bardzo lubią towarzystwo wody. Mimo ich wyglądu, który może przypominać uroczą świnkę, to jedne z najbardziej niebezpiecznych zwierząt na świecie.

To kolejna inwestycja w krakowskim ogrodzie zoologicznym. Do tej pory udało się stworzyć żyrafiarnię, pingwiniarnię, a jeszcze w tym roku zostanie otworzona ptaszarnia.