Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kraków: Dofinansowanie na wymianę pieców przyznane

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2013.03.28 11:22 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 03:53 )
Około 30 wnioskodawców otrzyma dofinansowanie na wymianę pieców węglowych w Krakowie.

fot. Archiwum Radia Kraków


Pierwsza pula na wymianę pieców już się wyczerpała, ale magistrat ma do podziału kolejne pieniądze. Na walkę z niska emisja krakowski urząd miasta otrzymał prawie 3,5 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

M agistrat rozdzielił już pulę prawie 3 mln złotych przeznaczoną na walkę z niska emisją. Pieniądze trafią głównie do wspólnot mieszkaniowych i właścicieli kamienic.

"Wybraliśmy te podmioty, które gwarantują nam osiągniecie najwyższych efektów ekologicznych" - tłumaczy Ewa Olszowska-Dej, dyraktor wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa

Do krakowskiego urzędu miasta wpłynęła rekordowa liczba wniosków o dotacje na wymianę pieca węglowego - ponad 1200. W poprzednich latach było ich zazwyczaj kilkaset. Magistrat na walkę z niską emisją przeznaczy w tym roku jeszcze 4 mln złotych, które otrzymał z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.


( Joanna Porebska /dw)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię