Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kraków: Kolejne protesty mieszkańców osiedla Wieczysta

  • Kraków
  • date_range Poniedziałek, 2013.05.20 10:30 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 04:08 )
Mieszkańcy osiedla Wieczysta w Krakowie znów protestowali przeciwko przejęciu ich działek. Urząd miasta chce na przejętych terenach budować szybki tramwaj z Ronda Mogilskiego do Nowej Huty oraz dokończyć ulicę Lema, która połączy Aleję Pokoju z Aleją Jana Pawła.

fot. M. SkowronekDziś pracownicy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu odwiedzili kolejną grupę właścicieli, aby wręczyć im wezwanie do wydania terenów pod budowę ulicy Lema i przebudowy Alei Jana Pawła. To część inwestycji pod nazwą Szybki Tramwaj do Nowej Huty . Aby ją zrealizować, urzędnicy chcą wyburzyć około 10 domów i zająć część prywatnych działek.

Właściciele są gotowi oddać działki, ale protestują, bo do tej pory nie zobaczyli wyceny, nie mówiąc już o odszkodowaniach. Dlatego dziś nie zgodzili się dobrowolnie wydać działek. Magistrat zapewnia, że budowa na tych terenach nie ruszy, dopóki wyceny nie będą gotowe.

Filip Szatanik z krakowskiego Magistratu informuje, że w świetle prawa działki są już własnością samorządu. Prezydent Krakowa podjął jednak decyzję, że oficjalnie przejęcie nastąpi dopiero po ustaleniu wysokości odszkodowań.

- Nie oddamy swoich terenów, dopóki nie zobaczymy wyceny - mówią zdenerwowani właściciele.

Prace budowlane na trasie do Nowej Huty mają ruszyć we wrześniu.
( Maciej Skowronek /dw)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię