Myślę, że dla dzieci najważniejszy jest ten czas oczekiwania, ta nadzieja, że marzenia się spełnią, że listy, które napisały, dotrą do św. Mikołaja i przyniesie on te prezenty.

- zaznacza Bożena Stachura, wychowawca klasy 1B.

Pomysłów podobnych do SUPMikołajek na Wiśle czy MotoMikołajów jest więcej.

Sam w sobie pomysł jeżdżenia na motocyklach zrodził się 18 lat temu i najpierw rozdawaliśmy tylko cukierki. W ciągu tych lat to się rozwinęło i powstał pomysł. Zrobimy zbiórkę i będziemy zbierać, gry, zabawki, książeczki. Jeden szpital, z którym współpracujemy to Szpital Uniwersytecki na Prokocimiu, a drugi to szpital na Babińskiego, w którym wspieramy dzieciaki z oddziału dziennego

- mówi Joanna Derosa, sekretarz stowarzyszenia MotoMikołaje Kraków.

Dzięki takim inicjatywom najmłodsi w najtrudniejszych sytuacjach życiowych mają szansę poczuć radość z przyjścia świętego Mikołaja.

SUPMikołajki to już piąta edycja. Akcja o charakterze #pływamypomagamy, chcemy pokazać, że pływać można też w zimie. Dodatkowo, można też ciesząc się z tego, że się pływa robić coś dobrego, bo akcja ma charakter charytatywny. Wszystkie środki, jakie tego dnia przekazujemy podopiecznemu Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", Leonowi Kotowi, aby mógł kontynuować leczenie

- mówi Sara Grandys z SUP Kultury Kraków.

Studenci z Politechniki Krakowskiej od niemal miesiąca zbierają pieniądze na wsparcie krakowskich domów dziecka i placówek specjalistycznych.

Studenci Politechniki Krakowskiej znowu staną się Mikołajami, ale potrzebują pomocy

Poniedziałek, 2023.11.06