Policjanci z komisariatu w Krzeszowicach podczas patrolu w jednej z miejscowości gminy Krzeszowice, zauważyli kierującego Nissanem, który nie zatrzymał się mimo znaku STOP. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby dać kierującemu sygnał aby zatrzymał się do kontroli drogowej.

Kierowca zignorował policjantów i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Po przejechaniu około 500 metrów kierowca porzucił Nissana i zaczął uciekać pieszo. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Wkrótce dogonili uciekiniera i obezwładnili go. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec gminy Krzeszowice. Policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu, więc zbadali go alkomatem, który wykazał ponad promil alkoholu w jego organizmie.

Dodatkowo sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że 43-latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz cofnięte uprawnienia do kierowania. Podczas przeszukania w jednej z kieszeni mundurowi znaleźli ponad 4 gramy amfetaminy. 43-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Mężczyzna usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania pod wpływem alkoholu i pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, a także posiadania narkotyków. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.