Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Szpital Uniwersytecki w Krakowie opracował prototyp mobilnego punktu szczepień

  • Kraków
  • date_range Piątek, 2021.01.22 15:47 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 03:49 )
To minioddział zabiegowy na kółkach. Specjalny kontener może być przewożony TIR-em do miejscowości, gdzie nie ma przychodni. W środku znajduje się gabinet lekarski, pokój zabiegowy, magazyn, poczekalnia oraz niezbędne wyposażenie - agregaty prądotwórcze i zbiorniki z wodą.

fot: Teresa Gut

posłuchaj Marcina Jędrychowskiego
Mobilny punkt szczepień

To rozwiązanie optymalne. Wiedząc, że danego dnia powinno się zaszczepić 150 mieszkańców danej miejscowości, przygotowujemy rozmrożone szczepionki, wsadzamy je rano do samochodu, podjeżdżamy na rynek miejscowości, mieszkańcy wchodzą, szczepią się i ten sam samochód pojawia się po trzech tygodniach i podaje drugą dawkę. Mamy zaszczepioną całą miejscowość, która nabiera odporności populacyjnej - mówi Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

 W założeniach w takim mobilnym punkcie muszą pracować trzy osoby - lekarz, pielęgniarka oraz pracownik administracyjny. Prototyp powstał we współpracy z prywatną firmą. Wstępnie zainteresowanie wykorzystaniem takiego minioddziału wyraziło Ministerstwo Zdrowia.

 

Teresa Gut/bp
   

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię