Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Książka o Nowej Hucie w radiowej bibliotece

  • Kultura
  • date_range Czwartek, 2012.12.27 14:20 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:52 )
Dominika Bednarczyk i Tomasz Schimscheiner czytają kryminalną balladę.


Nowa Huta w latach siedemdziesiątych i tajemniczy morderca, którego ofiarą padają młode kobiety. To nasza styczniowa propozycja w cyklu "Z radiowej biblioteki". W studiu Radia Kraków właśnie zakończyliśmy nagrania fragmentów książki Hanny Sokołowskiej "Kosa, czyli ballada kryminalna o Nowej Hucie". Historii dziejącej się na nowohuckich osiedlach będziemy słuchać dzięki głosom Dominiki Bednarczyk i Tomasza Schimscheinera.
Otrzymujemy książkę, która choć ma kryminalna intrygę, to przede wszystkim przypomina czytelnikom o życiu w krakowskiej dzielnicy w latach siedemdziesiątych. Książka ma wielu bohaterów, to ludzie bardzo młodzi, licealiści, jak i przedstawiciele starszych pokoleń. Prawie wszyscy są prawdziwymi nowohucianami, bardzo związanymi ze swoją dzielnicą. Do Krakowa się jeździ w wyjątkowych sprawach, życie toczy się wokół Placu Centralnego, na nowohuckich łąkach i na podwórkach osiedli. Kryminalny wątek, morderstwa kobiet i podejrzenie, że w Nowej Hucie pojawia się seryjny morderca, to tylko pretekst do opowiedzenia o czasach, w których dorastało pokolenie dzisiejszych 50.latków.
Hanna Sokołowska napisała swoją debiutancką książkę opierając się przede wszystkim na własnej pamięci, wykorzystując również dokumenty, prasę, notatki z policyjnych śledztw. Tło kryminalnej intrygi jest nasycone szczegółami z tamtej rzeczywistości. Radość z lektury będą mieć zapewne nie tylko mieszkańcy Nowej Huty i nie tylko ci, którzy tamte czasy pamiętają.
Fragmenty książki "Kosa, czyli ballada kryminalna o Nowej Hucie" na antenie Radia Kraków od drugiego stycznia.
Nagranie książki "Kosa, czyli ballada o Nowej Hucie"

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię