Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Jest druga koncesja na poszukiwanie węgla w Trzebini

Taką decyzję wydał minister środowiska. Badaniem złóż zainteresowana jest Kopalnia Granitu Kamienna Góra. Zajmie się ona poszukiwaniem "czarnego złota" na obszarze 25 kilometrów kw., w okolicach na których działała już kiedyś kopalnia "Siersza".

fot: Marek MędelaSpółka będzie mogła wykonać jeden, 900 metrowy odwiert, w pobliżu dawnego szybu Artur. Na badania firma ma trzy lata. Wcześniej, jak już informowaliśmy w Radiu Kraków, minister wydał zgodę na badanie złóż na granicy Trzebini i Jaworzna katowickiej spółce Carbon. Odbudową kopalni "Siersza" zainteresowany był również inwestor z Niemiec. Po przeanalizowaniu kosztów ponownego uruchomienia kopalni, wycofał się jednak z planów.

Przeczytaj: W Przeciszowie wydrążą kopalnię. Jak metro!
Czytaj także: Oświęcim: powstanie nowa kopalnia węgla kamiennego


(Marek Mędela/ko)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię