Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Małopolska Zachodnia: Koleje Śląskie zmieniają rozkład jazdy

W przyszłą niedzielę zmieni się rozkład jazdy pociągów. Zmiany szykują wszyscy przewoźnicy. Nowy rozkład ogłosiły właśnie Koleje Śląskie.

fot. Archiwum Radia Kraków


To ważna wiadomość również dla Małopolan, bo pociągi tego przewoźnika wożą codziennie pasażerów na liniach w okolicach Wadowic, Brzeszcz i Oświęcimia. Dla podróżnych z tych okolic mamy dwie informację: dobrą i złą.

Zła wiadomość jest taka, że w nowym rozkładzie jazdy będzie mniej par pociągów między Wadowicami a Bielskiem Białą. W dni robocze na tej trasie kursować będzie 5 pociągów w obie strony a w dni wolne tę linię będą obsługiwać 4 pary pociągów. Wszystkie będą kursować na całej trasie Bielsko-Biała - Wadowice, więc pasażerowie nie będą musieli się już przesiadać.

Dobra wiadomość z kolei jest taka, że pasażerowie podróżujący między Oświęcimiem a Katowicami nie będą już korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej. W godzinach popołudniowego szczytu do Oświęcimia będą kursować też większe pociągi. Część składów z Oświęcimia będzie kursować też w wydłużonej relacji aż do Lublińca na Ślasku. Co ważne, w Katowicach większość składów będzie zatrzymywać się na głównym dworcu, a nie jak do tej pory na słynnym peronie V, na który trzeba było iść z dworca kilkusetmetrową drogą przez centrum Katowic.(Marek Mędela/ko)


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię