Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Obwodnica Olkusza: mieszkańcy protestują, ale są bez szans

Mieszkańcy osiedla Młodych nie składają broni w walce o oddalenie od ich domów obwodnicy miasta. Trasa już powstaje. Połączy drogę olkuską z drogą do Trzebini. Jednak zdaniem mieszkańców zaprojektowano ją zbyt blisko bloków, dlatego żądają jej przeniesienia o kilkadziesiąt metrów... za las.

fot. Marek Mędela


W tej sprawie blokowali już drogi i pikietowali na sesji sejmiku województwa. Dziś na placu budowy o swoich problemach mieli opowiedzieć radnym wojewódzkim. Problem w tym, że do Olkusza zawitał tylko miejscowy radny, który problemów mieszkańców nie zna.

Jak poinformował Radio Kraków Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie raczej nie ma szans na na poprowadzenie obwodnicy zupełnie w nowym miejscu, dalej od domów. Możliwe są jednak drobne poprawki trasy już zaprojektowanej. Mieszkańcy mają szansę na budowę dodatkowych zjazdów z drogi na osiedla czy poprawę bezpieczeństwa przez budowę przejść dla pieszych z sygnalizacją świetlną. A mieszkańcy zapowiadają ze protestu nie przerwą.

Marek Mędela, jg

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię