Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Powstała interaktywna mapa zapadlisk w Trzebini Sierszy

  • Radio Kraków
  • date_range Niedziela, 2023.02.05 15:46 ( Edytowany Niedziela, 2023.02.05 16:38 )
Autorem mapy jest Mateusz Król, przewodniczący rady osiedla Siersza. - Jakiś czas temu do własnych celów stworzyłem interaktywną mapę z zapadliskami, które osobiście widziałem i przede wszystkim miałem zdjęcia oraz byłem w stanie nanieść na mapę. Konsekwentnie nanoszone są (niestety) kolejne. Postanowiłem opublikować tę mapę, aby każdy mógł zobaczyć obszar, na jakim dotychczas wystąpiły - napisał w swoich mediach społecznościowych.

Fot. Natalia Feluś

Mateusz Król zaapelował także o uzupełnianie mapy.

Ostatnie zapadlisko w Trzebini pojawiło się w piątek na płycie stadionu UKS Górnik Siersza. Dziura ma około 10 metrów średnicy i pięciu metrów głębokości.

To już siódme potwierdzone zapadlisko w Trzebini od świąt Bożego Narodzenia. O serii zapadlisk stało się głośno we wrześniu ubiegłego roku, kiedy dziura, jaka powstała na terenie parafialnego cmentarza, pochłonęła około 40 grobów.


Władze i mieszkańcy Trzebini czekają na wyniki badań terenu, które mają być znane 15 lutego.

Tematy:
Autor:
Radio Kraków

Opracowanie:
Jowita Gałka-Kucharska

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię