Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Mieszkańcy ul. Zalesie w Nowym Sączu od ponad 30 lat walczą o bezpieczny dojazd do swoich domów

Nie chodzi już tylko o wymianę dziurawej nawierzchni. Na wzgórzu, przy którym biegnie droga, w ostatnich latach uaktywniło się kilka osuwisk. W piątek na ręce prezydenta miasta trafi petycja podpisana przez kilkadziesiąt osób.

Dlaczego od tak dawna ul Zalesie nie może doczekać się remontu? To jest właśnie główne pytanie, które zadają sobie mieszkańcy ul. Zalesie, żartując gorzko, że apele są ignorowane, bo przy ich ulicy nie mieszka nikt ważny, związany z władzami miasta. Podają też przykłady sąsiednich ulic, prowadzących czasem do kilku budynków, które doczekały się naprawy, a problemy z dojazdem do ponad 30 budynków przy ich ulicy są ciągle bezskuteczne.

Doszło nawet do tego, że mieszkańcy, których na to stać sami zamawiają wywrotki z asfaltem, by załatać najbardziej niebezpieczne ubytki. W czwartek grupa mieszkańców spotkała się w jednym z takich najbardziej zniszczonych i niebezpiecznych miejsc, by podpisać petycję do prezydenta z żądaniem pilnych działań.

Aktywne osuwiska mogą w każdej chwili sprawić, że posesje zostaną odcięte od świata i nie dojadą do nich nie tylko mieszkańcy, ale i karetki czy straż pożarna. Petycja w piątek trafi do sądeckiego ratusza.
Autor:
Sławomir Wrona

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię