Na otwarcie 57. edycji tej sztandarowej krynickiej imprezy zaplanowano galę przebojów operowych. Tadeusz Pszonka, dyrektor artystyczny festiwalu mówi, że repertuar jest ambitny i zaprasza na inauguracyjny koncert:

Będą arie Pucciniego, Moniuszki, Bizeta, Verdiego - same największe arie operowe. W programie tego koncertu będzie kilka pozycji, które zapewne po raz pierwszy będą prezentowane na estradzie festiwalowej.

Podczas gali operowej otwierającej krynicki festiwal zaśpiewają wybitni soliści: Izabela Matuła, Jadwiga Postrożna i Dominik Sutowicz. Będzie im towarzyszyć Chór Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego i Filharmonia Śląska. Początek koncertu o 20.00. w Pijalni Głównej.

W tym roku do programu festiwalu dołączą pokazy taneczne. Będzie je można oglądać każdego dnia o 10.00 w nowo wybudowanym krynickim amfiteatrze pod Górą Parkową.

Bez zmian pozostają dotychczasowe wydarzenia festiwalowe: codzienne spotkania z gwiazdą o 12.00 na deptaku, koncerty popołudniowe o 15.00 w Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego i główne wydarzenia wieczorne w Pijalni Głównej o 20.00.