W meczu I rundy Pucharu Polski trzecioligowa Sandecja Nowy Sącz wygrała 3-2 (0-0, 2-2, 2-2) po dogrywce z ekstraklasową Cracovią. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił młodziutki Jakub Wilczyński

Sandecja prowadziła  po godzinie gry 1-0 , ale straciła  dwie bramki w ciągu 4 minut i chyba wtedy  ekstraklasowy zespół pasów" uznał że jest "po meczu". Tymczasem  Kowalik najpierw  w doliczonym, czasie gry wyrównał - doprowadzając  do dogrywki, a potem  Wilczyński rozstrzygnął mecz   w 117 minucie!

"Pasy " wyeliminowane  już  na starcie  Pucharu Polski!

24 września 2024, 13:00 - Nowy Sącz (Stadion im. Ojca Władysława Augustynka)
Sandecja Nowy Sącz 3-2 pd. Cracovia
Jakub Wilczyński 56, 117, Piotr Kowalik 90 - Virgil Ghiță 81, Ajdin Hasić 85

Sandecja: 91. Martin Polaček - 17. Tomasz Nawotka, 23. Piotr Kowalik, 24. Kamil Słaby, 26. Michał Rutkowski, 77. Patryk Bryła (90, 6. Peter Kolesár) - 11. Daniel Pietraszkiewicz (46, 9. Wiktor Kłos), 19. Tomasz Kołbon (87, 27. Eryk Pieczarka), 74. Przemysław Skałecki, 10. Jakub Sangowski (46, 99. Jakub Wilczyński) - 7. Rafał Wolsztyński (78, 29. Patryk Peciak).

Cracovia: 26. Jakub Burek - 5. Virgil Ghiță, 22. Arttu Hoskonen, 3. Andreas Skovgaard - 77. Patryk Janasik (59, 25. Otar Kakabadze), 8. Jani Atanasov (69, 88. Patryk Sokołowski), 6. Amir Al-Ammari, 18. Filip Rózga (46, 14. Ajdin Hasić), 17. Mateusz Bochnak (59, 11. Mikkel Maigaard), 16. Bartosz Biedrzycki (59, 19. Davíð Kristján Ólafsson) - 9. Benjamin Källman.

żółte kartki: Kołbon, Wolsztyński, Skałecki, Kłos, Wilczyński, Polaček - Rózga, Kakabadze, Maigaard, Sokołowski, Al-Ammari.

sędziował: Patryk Świerczek (Brzesko).