W realizacji uczestniczyło blisko 200 funkcjonariuszy. Działania przeprowadzono na terenie województw małopolskiego oraz podkarpackiego. W sumie zatrzymań, przeszukań i doprowadzeń z Zakładów Karnych dokonano w stosunku do 23 osób.  

W trakcie akcji funkcjonariusze zabezpieczyli 9 jednostek nielegalnie posiadanej broni palnej wraz z ponad 500 sztukami amunicji do niej oraz dwoma tłumikami, dodatkowo kilkanaście jednostek broni czarnoprochowej, którą przekazano do dalszych badań. Zabezpieczono 12 kg różnego rodzaju narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 200 tysięcy złotych. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono równowartość ponad 60 tys. zł w różnych walutach. Łącznie śledczy zarzucają członkom grupy, że wprowadzili do obrotu m.in. ponad 1200 kg marihuany o łącznej czarnorynkowej wartości ponad 21 milionów złotych

- mówi Mateusz Lenartowicz z małopolskiej policji.

W Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, popełnienia przestępstw narkotykowych, handlu bronią, rozbojów, pobić, kradzieży z włamaniem oraz zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem w ramach porachunków pomiędzy grupami przestępczymi.

Decyzją sądu 6 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. Dodatkowo wystąpiono do Sądu o wydanie Europejskich Nakazów Aresztowania w stosunku do podejrzanych ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Wśród zatrzymanych są osoby podejrzane m.in. o dokonanie napadu na siedzibę firmy kurierskiej w Krakowie w 2015 r., gdzie łupem sprawców padło ponad 600 tysięcy złotych. Członkom grupy prokuratorzy zarzucili także przemyt narkotyków, liczne włamania dokonane na przestrzeni wielu lat, gdzie łączna wartość strat wśród poszkodowanych wynosi ponad 700 tysięcy złotych.