Skazywane na porażkę w meczu z faworytkami grupy B zmagań Euroligi Wiślaczki nie sprawiły niespodzianki. Po dość jednostronnym spotkaniu podopieczne trenera Stefana Svitka przegrały w Stambule 67 do 59.

Napakowana gwiazdami turecka ekipa z reprezentantka Poslki Agnieszką Bibrzycką w składzie od początku dała się we znaki krakowiankom. Już pierwsze 30 sekund przyniosło prowadzenie gospodyń 5-0. Później Wiślaczki ,głównie za sprawą niezmiennie skutecznej Jantel Lavender zdołały wyrównać stan gry, ale końcówka pierwszje części gry i tak należała do Yacoubou i społki. Ostatecznie po pierwszych 10 minutach faworytki prowadziły 20 do 16.

Skromną przewagę udało się powiększyć do przerwy, na którą Turczynki schodziły z 8-punktowym prowadzeniem 34-26. Po przerwie gra krakowianek się nie polepszyła i zabójczo skuteczne zwłaszcza przy rzutach z dystansu zawodniczki Fenerbahce powiększyły przewagę do 15 "oczek".

Ostatnia część to nieudany pościg za rywalkami zza Bosforu. Krakowianki choć rzucały zdecydowanie celniej niż przez pierwsze pół godziny meczu , zdołały zmniejszyć stratę tylko do 8 punktów i to one mimo walki do ostatniej syreny , schodziły z parkietu w Stambule w roli przegranych.

Kolejna szansa na punkty w Eurolidze juz w następnym tygodniu. Wisła Can-Pack we własnej hali podejmie węgierski UE Sopron. W pierwszym spotkaniu na wyjeździe podopieczne trenera Svitak wygrały 67 do 61.

FENERBAHCE Stambuł 67 : 59 WISŁA Can-Pack Kraków
(20-16,16-12,20-13,11-18)

Skład Fenerbahce:
Yacoubou,-14 Bibrzycka-10, Verdarli-5, Tuncluer, Syahdemir, Verameyenka-7, Canitez, Hollingsworth-2, Matovic-10, Cakir, Pondexter-12, McCoughtry-5

Skład Wisły: Mc Cray-8, Ouvina-6, Pawlak-2, Żurowska, Tamane-4,Szott-Hejmej-2, Jujka, Lavender-20,10, Skobel-1, Quigley -10

IV Kwarta:

'10 Koniec meczu! Wisła przegrywa z Fenerbahce już drugi raz w tym sezonie i kończy tym samym kapitalna serię wygranych spotkań na wyjeździe!

'9 Na minutę i 18 sekund przed końcem Wiślaczki tracą już 9 punktów. Same już chyba nie wierzą, że mogą tu jeszcze coś ugrać (64-55)

'8 Błyskotliwa kiwka Tamane pod koszem i celny rzut zmniejszają rozmiary strat Wisły (62-55)

'7 Ładna zbiórka Szott-Hejmej otwiera drogę po punkty Lavender. Amerykanka nie trafia jednak celnie do kosza

'6 Szybka kontra Wisły i znów trafia Alexandra Quigley (58-51). Turczynki odpowiadają jednak rzutem z boku w wykonaniu Tuncluer (61-51) Krakowianki nie tracą jednak nadziei i dramatycznie ruszają do ataku

'5 Płaski rzut Tamane za 2 punkty i o przerwę prosi trener gospodyń (58-49)

'2 Lavender rzuca swój 18 punkt. Potężna Amerykanka ma też na koncie 8 zbiórek. To jeden z niewielu pozytywów w dzisiejszej grze Wiślaczek (58-47)

'1 Ivana Matović znów zabójczo skuteczna pod koszem (58-41) Wisła jest juz bardzo daleko od końcowego sukcesu. A czas ucieka

III Kwarta:

'10 Bibrzcyka nie ma skrupułów . Kolejny celny rzut z dystansu, choć tym razem brakło kilku centymetrów by zakwalifikować go jako trafienie za 3 (56-41)

'9 Bibrzycka jeszcze niecelnie, ale "dobitka" niepilnowanej Veremenki znalazła już swoje miejsce w koszu Wisły (54-41).

'8 Wspaniałe zagranie Szott-Hejmej do Tamane,a wysoka Łotyszka trafia z najbliższej odległości do kosza gospodyń (49-41) Te praktycznie nie mylą się przy próbach za 3 punkty. Teraz trafia Bibrzycka (52-41)

'7 Pondexter znów rzuca za 3 punkty! Lavender odpowada za 2 (49-37)

'6 Quigley traci piłkę i bezbłędnie błąd Wiślaczki wykorzystuje Matović (46-35)

'4 Niesamowita Yoacoubu znów trafia. To już 12 punktów Francuzki (44-35)

'2 Pondexter trafia po podaniu od Verdarli. Rosnie niebezpiecznie przewaga Fenerbahce (40-30)

'1 Zaczynamy drugą część spotkania! Trafiają Yacoubou dla gospodyń i Lavender dla Wisły (38-30)

II Kwarta:

10:00 Koniec pierwszej połowy. W końcówce jeszcze przepiękny rzut Pondexter za 3 punkty! (34-26) i dwa trafienia z rzutu wolnego w wykonaniu McCoughtry. Wisła do przerwy przegrywa różnicą 8 punktów!

'9 Faulowana przez Bibrzycką Skobel trafia raz z rzutu wolnego (31-25). Po chwili podobnie Ouvina (31-26)

'8 Daniele Mc Cray zminiejsza stratę Wiślaczek do 5 "oczek". Po chwili doza szczęścia w wykonaniu Hollingsworth, która trafiła do krakowksiego kosza równo z zakończniem czasu na rozprowadzenie akcji (31-24)

'7 Rzutowa seria nieskutecnzości w wykonaniu gospodyń . Punktów nie mamy już od ponad 2 minut

'6 Lavender po asyście Jujki! (29-20)

'5 Znakomity rzut za 3 punkty w wykonaniu Polki w barwach Fenerbahce. Do kosza trafia Bibrzycka(29-18) To już 11 punktów przewagi Turczynek

'4 Tamane nieprzepisowo blokuje Yacoubou, a ta dwukrotnie celnie trafia z rzutów wolnych (26-18). Trener Svitek prosi o przerwę dla swojego zespołu

'2 Tamane fauluje, a Matović nie zwykła pudłować z wolnych (24-16) Stratę do Turczynek redukuje Lavender (24-18)

'1 Kapitalne podanie Verdarli do Veremenki,a ta pewnie trafia za 2 punkty. (22-16)

I Kwarta:

'10 Quigley też wspaniale z rzutów wolnych. Pierwszą kwartę kończy jednak trafienie za 3 punkty w wykonaniu Matović (20-16)

'9 Matović bezbłędna z rzutów osobistych.Po chwili wspaniała kontra i rzut tej samej zawodniczki za 3 punkty.(18-14)

'8 Ładna akcja na obieg zakończona celnym trafieniem Agnieszki Szott-Hejmej ( 12-12)

'7 Yacoubou celnie rzuca za dwa punkty (12-10)

'6 Znów asysta Quigley i kolejne punkty niezawodnej lavender. Wisła po raz pierwszy na prowadzeniu (9-10).

'5 Yacoubou marnuje jeden z rzutów wolnych po faulu Tamane (9-8)

'4 Świetna asysta Quigley i do kosza dla WIślaczek trafia Zane Tamane (8-6). Po chwili wyrównanie daje Lavender (8:8)

'3 Mc Cray celnie z rzutów wolnych po faulu Yacoubou (6-4) Po chwili jednak prowodyrka zdarzenia podwyższa prowadzenie Turczynek (8-4)

'2 Pierwsze punkty dla Wiślaczek. Za dwa punkty celnie trafia Quigley (6-2)

'1 Gospodynie znakomicie rozpoczęły mecz. Po pierwszej minucie prowadzą już 5-0. Celnie do kosza trafiała za 3 punkty Verdarli, a po chwili także z wolnych Pondexter

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków zmierzą się dzisiaj w Eurolidze z niepokonanym dotąd Fenerbahce Stambuł. Zdecydowanym faworytem są gospodynie, choć właśnie krakowianki są jedyną oprócz zespołu z Turcji drużyną, która zwyciężała we wszystkich wyjazdowych meczach

Tureckiej ekipy nie trzeba nikomu przedstawiać. W zeszłym roku awansowała aż do finału najbardziej prestiżowych rozgrywek Starego Kontynentu uznając tam wyższość UMMC Jekaterynburg. Wcześniejsze etapy przeszła błyskawicznie, co zresztą do dziś pozostaje jej charakterystyczną cechą. Ponadto skład jakim dysponuje trener Roberto Iniguez może budzić respekt. Właściwie każda z jego podopiecznych mogłaby być czołową postacią innych teamów rywalizujących w kobiecej Eurolidze.

Szanse wiślaczek ? Na pewno istnieją. W pierwszej rundzie mocno postawiły się tureckiemu gigantowi, a po zakończeniu spotkania jego przedstawiciele przyznawali, że nie był to dla nich łatwy pojedynek.
Może krakowiankom uda się podtrzymać wyjazdową serię wygranych ...