Sensacyjni zdobywcy Pucharu Polski w poprzednim sezonie w pierwszej rundzie kwalifikacji do fazy grupowej Ligi Europy zmierzą się z KF Llapi 1932 Podujeve. A co dalej? Bo, niezależnie od wyniku dwumeczu z drużyną z Kosowa, na tym nie zakończy się tegoroczna przygoda Wisły w europejskich pucharach.   

Jeżeli Wisła awansuje do drugiej rundy kwalifikacji do Ligi Europy, to w drugiej rundzie - już jako zespół nierozstawiony - trafi na jednego z grupy silnych rywali: Ajax Amsterdam (Holandia), Molde FK (Norwegia), Rapid Wiedeń (Austria), Trabzonspor Kulübü (Turcja) lub Cercle Brugge (Belgia). Mecze byłyby rozgrywane na przełomie lipca i sierpnia.

Ale nawet niepowodzenie nie oznacza definitywnego zakończenia przygody z europejskimi pucharami. Ewentualna porażka w eliminacjach LE sprawi, że Wisła Kraków dołączy do Śląska Wrocław i Legii Warszawa w walce o wejście do Ligi Konferencji UEFA.

Gdyby wicemistrz Kosowa okazał się lepszy, to w drugiej rundzie kwalifikacyjnej do Ligi Konferencji Wisła - jako zespół nierozstawiony - trafi na jedną z następujących drużyn: KAA Gent (Belgia), FC Vaduz (Liechtenstein), Brøndbyernes IF (Dania), zwycięzcę pary Stjarnan (Islandia) - Linfield FC (Irlandia Północna) lub triumfatora rywalizacji między FC UNA Strassen (Luksemburg) i Kuopion Palloseura (Finlandia).