Piłkarze Wisły Kraków poznali rywala w I rundzie kwalifikacji do Ligi Europy. To wicemistrz ekstraklasy Kosowa - zespół KF Llapi 1932. W najwyższej klasie rozgrywkowej w swym kraju występuje od 8 lat. Ma na swym koncie 2x zdobycie Pucharu Kosowa i raz zwycięstwo w meczu o superpuchar.

W tej drużynie gra trzech reprezentantów kraju. Swoje mecze rozgrywa w Podujevie - mieście liczącym 23,5 tys mieszkańców. Stadion może pomieścić 9 tys widzów. Ale w poprzednim sezonie Llapi rozgrywało swoje pucharowe mecze w stolicy kraju - Prisztinie. Pierwszy mecz wiślacy zagrają na wyjeździe 11 lipca, tydzień później rewanż przy Reymonta.

Tymczasem w krakowskim klubie wre praca nad wzmocnieniem składu, który w lipcu czeka prawdziwy maraton meczów. A dziś, na  pierwszym treningu "Białej Gwiazdy" trener Kazimierz Moskal miał tylko czterech obrońców, za to aż pięciu bramkarzy. W dodatku do Włoch wyjechał 18-letni obrońca Jakub Krzyżanowski. Chce go pozyskać Bologna FC. To piąta drużyna poprzedniego sezonu włoskiej Serie A, która zagra w nadchodzącym sezonie w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Zawodnikami tego klubu są Łukasz Skorupski i Kacper Urbański.