Jakub Wolny zajął 29. miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt. Zwyciężył Niemiec Karl Geiger, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ.

Drugie miejsce zajął Słoweniec Anze Lanisek, a trzecie Niemiec Markus Eisenbichler. Dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Japończyk Ryoyu Kobayashi był piąty.

Awansu do finału nie wywalczyli pozostali Polacy. Andrzej Stękała był 35. po skoku na odległość 118 m, 38. Klemens Murańka - 118 m, 40. Maciej Kot - 119 m i 48. Aleksander Zniszczoł - 108,5 m.

W Titisee-Neustadt nie startują najlepsi polscy zawodnicy, którzy znaleźli się w kadrze na igrzyska w Pekinie.

Z olimpijskiej kadry Kamil Stoch leczy kontuzjowany staw skokowy, Dawid Kubacki miał przed ostatnimi zawodami w Zakopanem pozytywny wynik testu na COVID-19, a w czwartek okazało się, że zakażony jest też Piotr Żyła. W pełnej dyspozycji są tylko Paweł Wąsek i Stefan Hula.