To był 109. występ „Białej Gwiazdy” w europejskich pucharach. Do czwartku krakowianie mieli bilans 49 zwycięstw, przy 39 porażkach. Mecz w Trnavie te proporcje zmienił. Wzrosła liczba porażek. Spartak Trnava po raz czwarty mierzył się w pucharowych rozgrywkach z zespołem z polskiej ekstraklasy. W 2018 roku z kwalifikacji do Ligi Mistrzów wyeliminował warszawską Legię, w 2022 roku szans na grę w fazie grupowej Ligi Konferencji pozbawił Raków Częstochowa, przed rokiem w ślady częstochowian poszedł Lech Poznań.

Chwile grozy przeżyli wiślacy w 7. minucie, gdy sędzia odgwizdał zagranie ręką w polu karnym Wiktora Biedrzyckiego, ale po chwili analizował dzięki systemowi VAR początek tej akcji i dopatrzył się faulu na Giennisie Kiakosie. Decyzja o karnym została anulowana. W 26’ wiślacy przytomnie przejęli piłkę na połowie rywala. Z prawej strony w pole karne wbiegł Angel Baena, ale jego strzał sparował Ziga Frelih. Baena dopadł jeszcze piłki, podał ją do Angela Rodado, a ten dopełnił formalności. Zszokowani gospodarze – do przerwy odpowiedzieli jedynie groźnym strzałem Filipa Bainovica, z którym poradził sobie Kamil Broda. Bardzo szybko po przerwie gospodarze doprowadzili do wyrównania. „Pomógł” im w tym Marc Carbo próbujący zagrywać piętą przy własnym polu karnym. Wyłożył w ten sposób piłkę rywalowi. W 60’ Było już 2:1, po uderzeniu zza pola karnego, gdzie piłkę posłał Wiktor Biedrzycki. Ten sam piłkarz nie upilnował w 68’ Michala Durisa. Przy stanie 1:2 Angele Rodado strzelił w słupek. Rewanż za tydzień w Krakowie, ale będzie bardzo trudno odrobić straty.

8 sierpnia 2024

Spartak Trnava – Wisła Kraków 3:1 (0:1)

Bramki: 0:1 – 26’ Angel Rodado, 1:1 – 47’ Michal Duris, 2:1 – 60’ Philip Azango, 3:1 – 68’ Michal Duris

Składy wyjściowe; Spartak Trnava: Ziga Frelih – Libor Hooik, Sebastian Kosa, Marek Ujlaki, Martin Mikovic – Adrian Zeljkovic, Filip Bainovicv, Hugo Ahl, Philip Azango – Jakub Paur, Michal Duris. Trener Michal Gasparik

Wisła Kraków: Kamil Broda – Gianni Kiakos, Wiktor Biedrzycki, Alan Uryga, Rafał Mikulec – Patryk Gogół, Marc Carbo – Tamas Kiss, Olivier Sukiennicki, Angel Baena – Angel Rodado. Trener Kazimierz Moskal