Spotkania Wisły z Ruchem, to jedna z najdłuższych serii w polskiej piłce nożnej. Mecz na stadionie przy ul Reymonta nosił numer 159. Wiecej zwycięstw w dotychczasowych kontaktach mieli chorzowianie, korzystniejszy zaś bilans bramkowy krakowianie. Wisła grała o pierwszą, ligową wygraną w tym sezonie i o pierwsze zwycięstwo na stadionie im. Henryka Reymana od 26 kwietnia! Wspierało krakowską drużynę w tym meczu Pierwszą szansę zdobycie gola mieli krakowianie, ale strzał Alana Urygi zza pola karnego na linii bramkowej powstrzymali obrońcy Ruchu. Potem efetownymi i udanymi interwencjami popisywali się i Chickhan i Szymański i gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowo, w doliczonym czasie zagranie ze środka boiska Marca Carbo przejmuje w polu karnym Angel Rodado i bez zastanowienia kieruje piłkę w kierunku bramki Ruchu, czym zaskoczył zupełnie Jakuba Szymańskiego. Od 50 minuty Ruch grał w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę ujrzał Flip Starzyński. Ale siedem minut później kapitalnym strzałem z ok. 35 metrów popisał się Szymon Szymański i było 1:1. Prowadzenie gospodarzom dał ponownie Angel Rodado, strzelając w 75 minucie z rzutu karnego. Piłka szczęśliwie pod brzuchem interweniującego bramkarza wpadła do siatki. Ruch dążył za wszelką cenę do wyrównania, ale w ostatniej minucie doliczonego o 10 minut meczu kapitalnym strzałem zza pola karnego popisał się Olivier Sukiennicki. Wisła po raz pierwszy w tym sezonie zdobywa trzy punkty. Na stadionie przy Reymonta wygrywa z Ruchem po raz pierwszy od 12 lat!

Wisła Kraków – Ruch Chorzów 3:1 (1:0) Bramki:1:0 45+2’ Angel Rodado, 1:1 – 57’ Szymo Szymański, 2:1 – 75’ Angel Rodado (karny), 3:1 – 90+10’ Olivier Sukiennicki

Składy wyjściowe:Wisła: Chichkan – Jaroch, Uryga, Biedrzycki (żk), Mikulec (żk) – Carbo, Kutwa – Baena, Sukiennicki, Kiss – Rodado.  Ruch: J. Szymański – Lukić, S. Szymański, Sadlok – Konczkowski (żk) , Starzyński (czk) Ventura (żk), Karasiński – Kozak, Szczepan – Novothny. Sedziował Jarosław Przybył