Mecz o brązowy medal. Udany pościg Unii

W poniedziałek na lodowisku imienia Adama "Rocha" Kowalskiego w Krakowie odbył się pierwszy mecz o trzecie miejsce w Polskiej Hokej Lidze. Gospodarze prowadzili z Tauron Re-Plast Unią Oświęcim 2:0, ale biało-niebiescy odwrócili wynik meczu. W serii do dwóch zwycięstw jest 1-0 dla Unii. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę w Oświęcimiu. Mecz rozpocznie się o godz. 18 .00

W 4. minucie Pasy objęły prowadzenie po bramce Patryka Wronki, dla którego było to ósme trafienie w fazie play-off. W drugiej tercji wynik podwyższył Erik Nemec. Goście błyskawicznie odpowiedzieli udaną akcją. Szybką kontrę zakończył Peter Bezuska, który był jednym z bohaterów spotkania, bo zaliczył dublet. A w 57. minucie Pavlo Padakin strzelił gola na 3:2.

W środę odbędzie się także trzeci mecz finałowy PHL. Po dwóch starciach obrońcy tytułu z Katowic w rywalizacji do 4. zwycięstw prowadzą z GKS Tychy 2-0.

Pierwszy mecz o 3. miejsce: Comarch Cracovia Kraków – Tauron Re-Plast Unia Oświęcim 2:3 (1:0, 1:1, 0:2).

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 1-0 dla Unii. Drugi mecz w środę w Oświęcimiu.

Bramki: 1:0 Patryk Wronka (4), 2:0 Erik Nemec (27), 2:1 Peter Bezuska (28), 2:2 Peter Bezuska (50), 2:3 Pawło Padakin (57).

Kary: Cracovia - 35 minut, w tym Ales Jeżek kara meczu 20+5, Unia – 28 minut, w tym Andrij Denyskin kara meczu 20 minut.

Widzów: 1 000.