"Żubry" mają za sobą pierwszy sezon w historii klubu na najwyższym poziomie rozgrywkowym, który zakończyły na 12. miejscu, choć do ostatniej kolejki nie były pewne utrzymania.

Z drużyną prowadzoną przez Tomasza Tułacza rozstało się pięciu piłkarzy. Bramkarz Oliwier Zych powrócił do Aston Villi po okresie wypożyczenia, a napastnik Jordan Majchrzak do Legii Warszawa. Kontraktów nie przedłużono z obrońcami – Tomaszem Wojcinowiczem i Michałem Kojem (przeszedł do Wieczystej Kraków) i napastnikiem Maciejem Firlejem.

Na razie nie pozyskano żadnego nowego piłkarza, ale niepołomicki klub skorzystał z opcji transferowej i wykupił z łotewskiego FC Valmiera ukraińskiego obrońcę Romana Jakubę.

Na poniedziałkowym treningu pojawiło się pięciu zawodników, którzy przyjechali na testy, a także grupa piłkarzy wracający z wypożyczeń. W tym gronie znaleźli się: Kacper Cichoń (ostatnio Olimpia Grudziądz), Kacper Piechota i Mateusz Wójcik (KS Wiązownica) oraz Jakub Wójcik (Czarni Połaniec).

Przygotowania do sezonu odbywać się będą na obiektach klubowych oraz na trzech krótkich zgrupowaniach w Woli Chorzelowskiej. Zaplanowano sześć sparingów. Rywalami Puszczy będą: Ruch Chorzów (22.3), Wisła Kraków (28.6), Raków Częstochowa (3.7), Polonia Bytom (6.7), ŁKS Łódź (9.7) i Bruk-Bet Termalica Nieciecza (13.7).

Sezon "Żubry" zainaugurują wyjazdowym meczem z mistrzem Polski Jagiellonią Białystok 19 lipca. Podobnie jak w poprzednim sezonie Puszcza swoje mecze w roli gospodarza będzie rozgrywać na stadionie Cracovii, ale jest szansa, że w drugiej rundzie drużyna powróci na swój obiekt w Niepołomicach.