Agnieszka Radwańska pokonała Garbine Muguruzę i awansowała do ćwierćfinału Australian Open.Po wyrównanym początku meczu i długich czterech gemach na otwarcie pierwszego seta, od stanu 3-1 Isia opanowała sytuację na korcie.

Garbine Muguruza (WTA 38) wygrała 11 spotkań z rzędu (osiem w drodze po tytuł w Hobart i trzy w Melbourne), ale na Agnieszkę Radwańską (WTA 5) nie znalazła argumentów, choć pierwsze cztery gemy, trwające 31 minut, zwiastowały morderczy bój. Było to drugie spotkanie obu zawodniczek - dwa lata temu w Miami Hiszpanka urwała Polce pięć gemów. Tym razem krakowianka wygrała 6:1, 6:3 i awansowała do 10. wielkoszlemowego ćwierćfinału, piątego w Melbourne. O swój pierwszy półfinał w imprezie zmierzy się z Wiktorią Azarenką, którą po raz ostatni pokonała w 2011 roku w Tokio. Łączny bilans ich pojedynków w głównym cyklu to 12-3 dla Białorusinki.