Jernej Damjan wygrał konkurs skoków narciarskich w japońskim Sapporo. Na podium obok Damjana stanęli dwaj inni Słoweńcy Peter Prevc i Robert Kranjec. W konkursie nie wystartowało wielu skoczków ze światowej czołówki, zabrakło m.in: Kamila Stocha, Austriaka Gregora Schlierenzauera czy Szwajcara Simona Ammanna.

W Japonii wystartowało jedynie trzech Polaków: Stefan Hula, który był 28, Krzysztof Miętus, sklasyfikowany na 30 miejscu i Bartłomiej Kłusek, który nie zakwalifikował się do drugiej serii. W klasyfikacji generalnej prowadzi Peter Prevc, przed Kamilem Stochem i Gregorem Schlierenzauerem.

W sobotę:
Słoweniec Peter Prevc wykorzystał absencje wielu ekip i zawodników przygotowujących forme na Igrzyska Olimpijskie i wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Dzieki zdobytym punktom, został nowym liderem klasyfikacji generalnej wyprzedzając Kamila Stocha. W Japonii Prevc uzyskał 137 i 134,5 m. Drugie miejsce zajął inny reprezentant Słowenii Jernej Damjan, a trzeci był 42-letni Japończyk Noriaki Kasai.

Polacy, Stefan Hula i Krzysztof Miętus nie awansowali do drugiej serii zajmując odpowiednio 36. i 39. miejsce.