Piłkarze Cracovii od wysokiej porażki z Energie Cottbus rozpoczęli serię meczów kontrolnych na zgrupowaniu w Turcji. "Pasy" przegrały z przedstawicielem 2. Bundesligi 0-5, tracąc przy tym dwie bramki z rzutów karnych. Mecz został przerwany w 56. minucie z powodu oberwania chmury.

Można powiedzieć, że niebiosa płakały nad defensywą "Pasów" kompletnie dziurawą po odejściu do belgijskiego Mechelen Milosa Kosanovica...

Krakowianie mieszkają w Antalyi, ale mecz został rozegrany w Belek. "Pasy" przybywać będą na zgrupowaniu do 2 lutego. Rozegrają jeszcze dwa sparingi. Ich rywalami będą: FC Erzgebirge Aue (28.01) i Pohang Steelers (31.01).

Energie Cottbus - Cracovia 5-0 (4-0)

Cracovia: Perdijić - Kuś, Żytko, Nykiel, Jaroszyński - Szeliga (46. Dąbrowski), Straus (46. Zejdler), Budziński (46. Danielewicz) - Steblecki (46. Bernhardt), Boljević, Ntibazonkiza (46. Dudzic).

Piłkarze Wisły Kraków przegrali w sobotnim sparingu z pierwszoligową Chojniczanką Chojnice 1-3 (0-0). Mecz był ostatnim elementem zgrupowania "Białej Gwiazdy" w Grodzisku Wielkopolskim.

W pierwszej - bezbramkowej połowie , silniejszy skład Białej Gwiazdy przeważał, ale grał nieskutecznie. Szanse na bramkę miał między innymi Paweł Brożek ktorego doskonałym podaniem obsłużył debiutujący w koszulce z Białą Gwiazdą Semir Stilić.

Po przerwie, gdy na boisku pojawili się wiślaccy zmiennicy do głosu doszli piłkarze z Chojnic...