Jest kolejny medal dla Polski na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Karolina Naja i Anna Puławska sięgnęły po srebrny medal w kajakowej dwójce na dystansie pięciuset metrów.

Polki przegrały jedynie z zawodniczkami z Nowej Zelandii, Lisa Carrington w ciągu godziny zdobyła drugi złoty medal, bo wcześniej wygrała w kajakach jedynkach na 200 metrów. Trzecie były Węgierki Danuta Kozak, Dora Bodonyi.

Polki przez długi czas wyścigu naciskały Nowozelandki, ale przed metą musiały się bronić przed ostro finiszującymi Węgierkami. Carrington zdobyła we wtorek drugi złoty medal, wcześniej triumfowała w jedynce na 200 m.

Dla Nai to trzeci medal olimpijski karierze. Wcześniej dwukrotnie sięgała po brąz razem z Beatą Mikołajczyk (obecnie Rosolską) także w konkurencji dwójek na 500 m. Puławska z kolei debiutuje na igrzyskach.

Naja i Puławska razem z Heleną Wiśniewską i Justyną Iskrzycką wystąpią jeszcze w czwórce na 500 m.

We wtorek w finałach płynęli też inni nasi kajakarze. Blisko podium - Marta Walczykiewicz, która w K1 na 200 metrów była czwarta. Do medalu zabrakło niespełna 0,3 sekundy. W C2 na 1000 metrów siódme miejsce zajęli Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak.

Oprócz srebrnego medalu kajakarek, reprezentacja Polski w Tokio ma jeszcze złoty medal w lekkoatletycznej sztafecie mieszanej 4x400 metrów i srebrny wioślarek w czwórce podwójnej.