Agnieszka Radwańska wygrała w trzech setach z Anastazją Pawluczenkową i awansowała do czwartej rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open. Krakowska tenisistka wygrała 5:7, 6:2, 6:2 w 2 godziny 15 minut.

W pierwszym secie dobrze grająca Polka prowadziła 3:1 i 5:4, by przegrać końcówkę partii 5:7. W drugim secie Agnieszka Radwańska przegrała pierwsze dwa gemy, zrobiło się trochę gorąco, ale później jednak inicjatywę przejęła krakowianka i wygrała 6:2. W końcówce seta popełniająca seryjnie błędy Rosjanka skorzystała z przerwy medycznej, ale niewiele to dało. W trzecim secie przy stanie 4:1 Pawliuczenkowa przy swoim serwisie wydawała się budzić do gry, ale Agnieszka nie pozwoliła jej wrócić do meczu i zwyciężyła 6:2.

W kolejnej rundzie Agnieszka Radwańska zmierzy się albo z Karoliną Woźniacką albo z urodzoną w Caracas reprezentującą Hiszpanię Garbine Muguruzą.