Pewne zwycięstwo swojego zespołu w końcu zobaczyli fani Białej Gwiazdy. Po czterech wyjazdowych zwycięstwach w końcu przeszedł czas na komplet punktów w hali przy Reymonta 22. Krakowianki już po raz drugi w tym sezonie pokonały czeskie BK Brno i w tabeli grupy B Euroligi zajmują 2 miejsce.

Faworyzowane gospodynie świetną grę zaprezentowały już w pierwszej kwarcie, wygranej 18 do 5. Krakowianki zagrały wspaniale w obronie,a z przodu jak zwykle brylowała Amerykanka Jentel Lavender.

Zmiana stron nie podziałała najlepiej na krakowianki. Chwilami 13-punktową stratę Czeszki redukowały nawet do 5 "oczek" . W końcówce pierwszej połowy do głosu znów doszły Wiślaczki i ostatecznie przed przerwą cieszyły się z prowadzenia 39-25.

W drugiej połowie gra się nieco wyrównała, ale na uwagę zasługiwała świetna dyspozycja sprowadzonej tydzień temu do Krakowa Agnieszki Skobel. Była zawodniczka m.in. AZS-u Gorzów notowała znakomite odbiory, a w końcówce meczu zaliczyła 7 punktów. Był to jej pierwszy występ w Eurolidze z Białą Gwiazda na piersi.

[

Posłuchaj:

]Agnieszka Skobel

Ostatecznie Wiślaczki na 10 minut przed końcem prowadziły już 19 punktami i w czwartej kwarcie konsekwentnie podwyższały przewagę. Rozluźnienie nastąpiło dopiero w ostatnich minutach, kiedy to rywalki w 120 sekund zdołały rzucić 10 punktów. Przewaga Białej Gwiazdy była jednak miażdżąca i ostatecznie Lavender (26 punktów i 5 zbiórek) i spółka wygrały 79 do 58.

Kolejny mecz w rozgrywkach Euroligi Wiślaczki zagrają 29 stycznia w Stambule. Przeciwnikiem niepokonanych na wyjeździe krakowianek będzie liderujące Fenerbahce. Wcześniej, bo już w sobotę podopieczne trenera Svitka na własnym parkiecie podejmą AZS Gorzów Wielkopolski.

WISŁA Can-Pack Kraków 77: 58 BK IMOS Brno
(18-5, 21-20,19-17,21-16)

Skład Wisły: Alexandria Quigley-10, Jantel Lavender-26, Agnieszka Skobel-7, Danielle Mc Cray-5, Cristina Ouvina-8, Paulina Pawlak-4, Justyna Żurowska-4, Zane Tamane-6, Katarzyna Krężel, Agnieszka Szott-Hejmej-9, Marta Jujka

Skład BK Brno: Alena Hanusová, Veronika Vlková-1, Aneta Mainclová-2, Ashley Key-10, , Klára Krivánková, Barbora Kaspárková-9, Ivana Jalcová-7, Anna Jurcenkova-15, Renáta Zrustová, Tereza Pecková-14

IV Kwarta:

10:00 KONIEC MECZU! Wisła po raz pierwszy wygrywa we własnej hali w tym sezonie Euroligi!

'9 W ostatnich sekundach nieźle grają przyjezdne. najpierw Kasperkova,a po chwili Peckova obniżają stratę (77-58)

'8 Na dwie minuty przed końcem już wiadomo - Wisła wygra po raz pierwszy w tym sezonie Euroligi przed własną publicznością (75-51)

'7 Znów na listę trafień wpisuje się Skobel, po chwili jednak także Jurcenkova (69-47)

'5 Na parkiet wraca Lavender, która w przeciagu niespełna 20 minut zdobyła wcześniej 22 punkty

'4 Znakomita akcja zakończona celnym trafieniem w wykonaniu Skobel (66-45). Nowa zawodniczka po chwili trafia też celnie po tym jak sędzia przyznał nam rzut wolny (67-45)

'3 Jujka znakomicie blokuje pod koszem Krivankovą. Po chwili jednak Jalcova trafia za 3 punkty (64-45)

'1 Najpierw Szott-Hejmej,a po chwili Skobel trafiają, sankcjonując 20-punktową , pewną przewagę krakowianek (62-42)

III Kwarta;

'10 Mainlova fauluje,a wolne w końcówce wykorzystuje Tamane. Na 30 sekund przed końcem trafia jeszcze Szott-Hejmej (58-42)

'9 Peckova za 2 punkty, ale nadal mamy 14 punktów przewagi (54-40)

'8 Szott-Hejmej po podaniu od Quigley trafia do kosza za 2 punkty, po chwili Polka rzuca tez celnie wolnego (54-38)

'7 W ostatniej sekundzie akcji Wisły do kosza za 3 punkty trafia Quigley! (51-35)

'6 Jalcova fauluej Quigley a ta pewnie wykonuje rzuty osobiste (48-35)

'5 Dobry powrót na parkiet w wykonaniu Wiślaczek - punkty zdobywa Ouvina. Szybko jednak odpowiada BK Brno, rękoma Jurcenkovej (46-35)

'4 Jurcenkova wykorzystuje fatalny błąd Tamane! (44-31) Po chwili do kosza trafia też Key i trener Svitek prosi o czas dla Wisły (44-33)

'2 Świetnie Ouvina trafia za 3 punkty! (44-29)

'1 Trafia na początku drugiej połowy Tamane, ale odpowiada szybko Jurcenkova (41-27)

II Kwarta:

'10 Koniec pierwszej połowy (39-25)

'9 Asysta Quigley i celne trafienie Lavender za 2 punkty (34-22). odpowiada rzutem za 3 punkty Peckova! (35-25)

'8 I znów 10-punktowa przewaga, bo rzuty osobiste wykorzystuje bezbłędnie Peckova (32-22)

'7 Quigley marnuje jeden rzut po faulu (32-20)

'6 Znów punkty Wisły. Po faulu Jurcenkovej wolny wykorzystuje Lavender (31-17) Pawlak fauluje jalcovą ,a ta wykorzystuje oba rzuty (31-20)

'5 Lavender, Quigley i widmo wyrównania znów sie oddala. Uff! O czas prosi trener przyjezdnych (26-17)

'4 Kolejne punkty Czeszek - znów wolnego wykorzystuje Key (22-17)

'3 Kasparkova jako pierwsza w tym meczu trafia za 3 punkty, Kiepsko gra Wisła w drugiej odsłonie (22-16)

'2 Skobel fauluje a rzuty wykorzystuje tym razem Kasparkova (22-11) Stratę czeskiego zespołu redukuje po chwili Peckova(22-13)

'1 Niezły start Czeszek . Trafia Key (18-7) Odpowiada znowu Lavender ,ale po chwili fauluje Key i ta dwukrotnie wykonuje poprawnie rzuty wolne (20-9)

I Kwarta:

'10 Koniec pierwszej kwarty

'9 Po znakomitym podaniu Tamane do kosza za dwa punkty trafia Lavender . To już 15 punktów przewagi Wiślaczek (18-5)

'8 Mc Cray za 2 punkty. Po chwili dorzuca jeszcze trafienie z wolnego. Przerwany 2-minutowy impas Wiślaczek (16-5)

'7 Quigley fauluje Key, a ta wykorzystuje jeden rzut wolny (13-5)

'6 Quigley po podaniu od Ouviny trafia za 2 punkty (13-4)

'5 Punkty zdobywają Czeszki. Do kosza trafia Jalcova, dwukrotnie dobrze egzekwując rzuty wolne (10-4) po faulu Szott-Hejmej. Po chwili rzut wolny (jeden) wykorzystuje Ouvina (11-4)

'4 Pełna koncentracja Wiślaczek i dużo szczęścia, bo rywalki są dziś wyjątkowo słabe. Wysokie prowadzenie jak na tą część meczu podwyższa jeszcze Lavender (10-2)

'3 Świetne podanie Quigley i do kosza trafia ponownie Żurowska (8-2)

'2 Za dwa punkty trafia Peckova (4-2), a na to trafienie odpowiada super-skuteczna Lavender (6-2)

'1 Zaczynamy! Dobry początek Wisły, do kosza trafia Szott-Hejmej (2-0) Wynik podwyższa Żurowska (4-0)

18:24 W pozostałych spotkaniach grupy B UE Sporon zmierzy się z Fenerbahçe Spor Kulübü a Nadezhd Orenburg z Rivas Ecópolis Madryt. Wisła w tabeli zajmuje jak na razie drugie miejsce i traci punkt do niepokonanej dotychczas ekipy Fenerbahce

18:14 Szanse na euroligowy debiut z Białą Gwiazdą na piersi ma dziś zakontraktowana niedawno w Wiśle Agnieszka Skobel. Wcześniej Polka grała w tych rozgrywkach w barwach AZS-u Gorzów

18:10 Dotychczas w siedmiu meczach Wiślaczki czterokrotnie wygrywały i trzykrotnie musiały uznać wyższość rywalek. Co ciekawe krakowianki wygrywają w tym sezonie Euroligi wyłącznie na wyjeździe. Dzisiejszy rywal, którego Wiślaczki już raz pokonały, wydaje się być najlepszym przeciwnikiem by przerwać fatalną passę we własnej hali