Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Jakub Kwaśny z rekomendacją Platformy Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Tarnowa

  • Radio Kraków
  • date_range Piątek, 2024.02.23 10:02 ( Edytowany Piątek, 2024.02.23 13:37 )
Jakub Kwaśny, a nie Małgorzata Mękal z rekomendacją Platformy Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Tarnowa i poparciem Koalicji Obywatelskiej! Obecny przewodniczący Rady Miejskiej Jakub Kwaśny ubiega się o to stanowisko z ramienia Inicjatywy Miejskiej Nasze Miasto Tarnów. Popierał go także lider PSL i Trzeciej Drogi Władysław Kosiniak-Kamysz, Inicjatywa Polska oraz Nowa Lewica.

Fot. archiwum RK

Jak powiedział Radiu Kraków poseł i szef małopolskiej PO Aleksander Miszalski, w czwartek wieczorem kandydaturę Jakuba Kwaśnego na prezydenta Tarnowa rekomendowała Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. Małgorzata Mękal miała rekomendacje struktur miejskich PO na to stanowisko. Wspólnym kandydatem na prezydenta Tarnowa Koalicji 15 października będzie jednak Jakub Kwaśny.

Jakub Kwaśny podkreśla, że Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej rekomendowała go w wyborach na prezydenta Tarnowa już 16 grudnia i to był pierwszy krok.

Później Pan Premier Władysław Kosniak-Kamysz, poseł Piotr Górnikiewicz. Decyzje o rekomendacji Platformy Obywatelskiej i Koalicji 15 października przyjmuje z zadowoleniem, ale także pokorą. Dużo pracy jeszcze przed nami. Bo ja mam taką wizję na prezydenturę, żeby to był jednak czas zgody, pojednania. Prezydentura wszystkich tarnowian. Taki powinien być prezydent, który łączy różne środowiska, a nie dzieli. W związku z tym dużo jeszcze pracy przede mną, sztabem i komitetem, do tego, aby przekonać mieszkańców Tarnowa, również tych, którzy nie głosowali na Koalicję 15 października w ostatnich wyborach parlamentarnych. Myślę, że przez ostatnie 5 lat pełniąc funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowie, udowodniłem, że ta rozmowa i dialog to nie są słowa mi obce

- podkreśla w rozmowie z Radiem Kraków Jakub Kwaśny.

Kandydatem na prezydenta Tarnowa ma być także Krzysztof Rodak, były prezes tarnowskiego MPEC-u, który startuje z komitetu TAK dla Tarnowa. Prawo i Sprawiedliwość wystawi prawdopodobnie prezesa Zakładów Mechanicznych Henryka Łabędzia. Nad startem w wyborach zastanawia się radny Marek Ciesielczyk. Wystawienie kandydata na prezydenta Tarnowa deklaruje także Konfederacja.

Tematy:
Autor:
Radio Kraków

Opracowanie:
Agata Ciechanowska

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię