W korespondencji było 7 kartek nasączonych narkotykiem. Dwie były zapisane, pozostałe to dziecięce rysunki. Wstępne badania wykazały zawartość morfiny, możliwe jest jednak, że był tam jeszcze inny narkotyk - jak dodaje dyrektor tarnowskiego więzienia podpułkownik Tomasz Wiercioch więźniowi, do którego adresowana była ta przesyłka grożą konsekwencje dyscyplinarne i będzie jeszcze bardziej pilnowany. Osobne postępowanie w tej sprawie będzie prowadziła policja. 

Jak wyjaśnia w rozmowie z Radiem Kraków Wiercioch gdyby taka nasączona narkotykiem korespondencja dotarła do więźnia, to najprawpodobniej zostałaby potargana na bardzo małe kawałki, a następnie palona razem z tytoniem.

 

Bartłomiej Maziarz/bp

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.