- Jestem doświadczonym samorządowcem. Od 30 lat zajmuje się sprawami Tarnowa, lub sprawami Tarnowa na poziomie regionalnym. Chciałbym swoje doświadczenie i chęć pracy dla regionu i Tarnowa kontynuować. Nie będę już startował na stanowisko prezydenta Tarnowa. Natomiast chętnie wsparłbym czy kształtujący się rząd, czy powstające władze regionalne w rozwoju Małopolski. Umiem to robić. Byłem dwukrotnie wicemarszałkiem, przez pewien okres pełniłem obowiązki marszałka. Myślę, że moje kompetencje i oddanie dla Małopolski jest do wykorzystania. Czy tak się stanie? Oczywiście nie wiem, ale ja jestem gotowy pracować dla samorządu w wymiarze regionalnym - podkreśla w rozmowie z Radiem Kraków Roman Ciepiela.

Prezydent Tarnowa nie chciał powiedzieć, czy bardziej widziałby się w pracy w Urzędzie Wojewódzkim, czy w Marszałkowskim. "Nie ma z mojej strony jakieś determinacji, ani nie odpowiem na to pytanie. Może w ogóle nie będę pracował dla żadnych z tych instytucji i moja deklaracja pozostanie niewykorzystana? Jeszcze raz chcę powiedzieć, że rozumiem Małopolskę, kocham ten region i mogę dla niego pracować. Tak samo jak kocham Tarnów. Dobrze wiem, że Tarnów będzie się rozwijał jeżeli będzie miał wsparcie w stolicy województwa, czyli w Krakowie. To, co się do tej pory działo, było zaprzeczeniem takiej publicznej deklaracji wielu decydentów, którzy mówili, że trzeba wspomagać Tarnów w jego rozwoju. Okazało się, że nie dość, że nie jest wspomagany, to podejmowane decyzje szkodzą Tarnowowi. Przykładem niech będzie wschodnia obwodnica Tarnowa. Pani poseł Pieczarka i pan poseł Krajewski zrobili wiele, żeby ta inwestycja nie powstała" - dodał.

Wschodnia obwodnica Tarnowa ma powstać daleko poza miastem i połączyć autostradę A4 z drogą krajową numer 94. Jak tłumaczyli politycy PiS oraz Ministerstwo Infrastruktury, miasto nie było w stanie dołożyć się w połowie do kosztów budowy takiej obwodnicy w jego granicy, a takie, zdaniem rządzących, jest prawo.

Roman Ciepiela, który za kilka dni skończy 68 lat, zaznaczył, że teraz skupia się na przygotowaniu budżetu miasta Tarnowa na przyszły rok.