Jak poinformowano w niedzielę, jury w składzie: Maciej Wojtyszko (przewodniczący), Kamila Łapicka, Bogdan Tosza swoje nagrody przyznało jednogłośnie. Laureat Grand Prix otrzymał statuetkę Talii i 15 tys. złotych.

Nagrodę Specjalną w wysokości 5 tysięcy złotych wręczono zespołowi aktorskiemu Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu za realizację sztuki „Cud” Larsa Albauma i Dietmara Jacobsa w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego.

Nagroda Indywidualna w wysokości 2 tysięcy złotych powędrowała w ręce Jerzego Pala z Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie za rolę François w przedstawieniu „Kolacja dla głupca” Francisa Vebera w reżyserii Tadeusza Łomnickiego.

Kolejne dwie Nagrody Indywidualne, każda w wysokości 1,5 tysiąca złotych, przyznano: Krzysztofowi Olchawie z Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie za rolę Michela w realizacji sztuki „Prawda” Floriana Zellera w reżyserii Pawła Aignera oraz Magdalenie Sztejman z Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie za rolę Alice w komedii „Prawda” Floriana Zellera w reżyserii Pawła Aignera.

Nagrodę Publiczności otrzymał spektakl „Cud” Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu. Związek Artystów Scen Polskich przyznał Nagrodę Ale Aktor! Patrykowi Szwichtenbergowi z Teatru Bagatela w Krakowie.

27. Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia trwał od 22 września do 1 października w Tarnowie. W ramach konkursu widzowie obejrzeli sześć spektakli przygotowanych przez teatry z całego kraju. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.