Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita przekonywał, że to szansa dla całego subregionu tarnowskiego oraz województwa: -  Cała Małopolska powinna trzymać kciuki, aby ten otwór okazał się otworem, gdzie są pokłady wód, które mogą otworzyć nowe możliwoci turystyczne dla Małopolski. To inwestycja strategiczna. Samorząd nie byłby w stanie sam zrealizować tych prac. To ponad 10 mln środków, a cała inwestycja to 11 mln zł.

Burmistrz Ciężkowic Stanisław Kuropatwa podkreśla, że Park Zdrojowy jest już przygotowany pod względem infrastruktury na podłączenie wód leczniczych po ich odkryciu i wydobyciu. Ale jak podkreśla, Ciężkowice liczą na więcej: - Mam nadzieję, że ta inwestycja da impuls być może w pozyskaniu inwestora strategicznego, który zainwestuje w ten teren, wybuduje hotele, obiekty lecznictwa uzdrowiskowego.

Tomasz Wójtowicz z firmy Exalo Driling, która będzie przeprowadzała odwiert wód leczniczych w Ciężkowicach, potwierdza, że nadzieje gminy związane z tymi źródłami są uzasadnione: - Dają gwarancję te badania, które zostały przeprowadzone. Zatwierdzony również został projekt robót geologicznych przez geologa wojewódzkiego. Wszelkie przesłanki zostały spełnione ku temu, żeby myśleć o pozytywnie o tym zasobach, które tutaj się znajdują. Dla lokalnej społeczności to będzie znaczący krok w rozwoju.

Wwykonanie odwiertu wód leczniczych w Ciężkowicach jest możliwe dzięki ponad 10-milionowej dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Polskiego Ładu.