Radio Kraków

Aleksander Miszalski

Prof. Janusz Majcherek: najważniejsze będą decyzje personalne nowego prezydenta

We wtorek Kraków po 22 latach będzie miał nowego prezydenta. Odbędzie się także zaprzysiężenie nowej Rady Miasta. Czy możemy się spodziewać od jutra politycznego trzęsienia ziemi w Krakowie? Politolog profesor Janusz Majcherek w rozmowie z Bartłomiejem Ziają twierdzi, że nie. A co jego zdaniem jest największą porażką odchodzącego prezydenta i największym wyzwaniem stojącym przed jego następcą?

Aleksander Miszalski: Mamy plan, wizję, narzędzia, wsparcie rządu. Możemy skutecznie rządzić

- Wyborcy PiS i Konfederacji poszli zagłosować na Łukasza Gibałę, stąd niewielka różnica w oddanych głosach pomiędzy mną a moim kontrkandydatem - mówił gość porannej rozmowy Radia Kraków, prezydent elekt - Aleksander Miszalski. Miszalski nie zdradza, kogo obsadzi na najwyższych stanowiskach w magistracie. W urzędzie zapowiada audyt. Deklaruje jednak, że nie będzie urządzał czystek. Jak mówi, ma to być prezydentura zmiany, nie kontynuacji, ale rewolucji. Twierdzi, że największym wyzwaniem na nowym stanowisku będzie dla niego: poprawa sytuacji finansowej Krakowa, budowa metra i rozwój transportu aglomeracyjnego.

Aleksander Miszalski: z koalicji 15 października przeszliśmy płynnie do koalicji 21 kwietnia

Ta kampania była krótka, ale za to bardzo intensywna – podsumowuje swój wyścig o fotel prezydenta poseł Koalicji Obywatelskiej, Aleksander Miszalski. Podkreśla jednocześnie wartość nawiązanych koalicji i poparcia, jakie uzyskał.

Aleksander Miszalski: Jak zostanę prezydentem, D. Tusk będzie do mnie dzwonić i mówić: "tego nie rób, to rób"? To absurdalna teza

- Łukasz Gibała stawia tezę, że jeśli ja będę prezydentem, Donald Tusk będzie do mnie dzwonić i mówić: tego nie rób, to rób, tu zmień remont chodnika, więcej daj na kulturę, mniej na sport. To absurdalna teza. Żaden samorządowiec tak nie ma. Rafał Trzaskowski, Hanna Zdanowska, Aleksandra Dulkiewicz czy Tadeusz Truskolaski zostali wybrani w I turach, bo cieszą się zaufaniem swoich wyborców - mówił na antenie Radia Kraków poseł KO i kandydat na prezydenta Krakowa Aleksander Miszalski. Jak podkreślił, korzyścią z bycia kandydatem KO może być fakt, iż będzie skuteczniejszy w lobbingu środków dla Krakowa.

Trzaskowski: jeżeli Kraków będzie patrzył w przyszłość, osiągnie sukces

Jeżeli Kraków będzie patrzył w przyszłość, to osiągnie jeszcze większy sukces – powiedział prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski, który w sobotę na spotkaniu otwartym w Krakowie poparł posła KO Aleksandra Miszalskiego w wyborach na prezydenta miasta.

Kandydat KO na prezydenta Krakowa podkreśla, że nie będzie sterowany przez rząd. "To narracja mojego konkurenta"

- PO ma taką koncepcję, że samorządy są samorządne. Żaden premier nie będzie dyktował samorządowcom, co ma robić. Prezydent Jaśkowiak, Dulkiewicz, Trzaskowski, Zdanowska nie wykonują poleceń rządu. To narracja budowana przez konkurenta, który mówi, że ja będę sterowany. Nie - mówił na antenie Radia Kraków kandydat KO na prezydenta Krakowa, Aleksander Miszalski.

Aleksander Miszalski: Łukasz Gibała ma sondaż, którego nie opublikował, bo wyniki były świetne dla nas. Tak mówią plotki

- Jestem dobrej myśli - zapewniał na antenie Radia Kraków poseł Koalicji Obywatelskiej, kandydat na prezydenta Krakowa Aleksander Miszalski. Jak wynika z sondażu pracowni IBRIS przygotowanej na zlecenie Koalicji Obywatelskiej, Miszalski mógłby liczyć na 23 procent głosów. Łukasz Gibała - dotychczasowy lider sondaży - cieszy się 26-procentowym poparciem. Trzeci w tym sondażu jest Łukasz Kmita z PiS, na którego miałoby zagłosować 19 procent ankietowanych. "Łukasz Gibała budował rozpoznawalność w Krakowie przez 10 lat, między innymi rozdawanymi wszędzie gazetkami" - mówił poseł Miszalski w porannej rozmowie Radia Kraków. Zapewniał, że bardzo dobrze układa mu się współpraca z innym kandydatem na prezydenta Krakowa - rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego Stanisławem Mazurem.

Aleksander Miszalski obiecuje nową formułę dialogu między władzami a mieszkańcami

Aleksander Miszalski, kandydat na prezydenta Krakowa zwraca uwagę na trzy problemy miasta.

Aleksander Miszalski przygląda się kontroli na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej

Kandydat na prezydenta Krakowa Aleksander Miszalski z Koalicji Obywatelskiej zapowiada, że będzie przyglądał się kontroli na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej. Kontrolę wszczęło Ministerstwo Nauki, a dotyczy ona między innymi dyscyplinarnych zwolnień pracowników, do których dochodziło w ostatnich latach, w czasie kadencji profesora Piotra Borka. Kontrowersje budzą też zbliżające się wybory władz uczelni, z których wykluczono kontrkandydata obecnego rektora.

Nowa Lewica zawarła porozumienie z Aleksandrem Miszalskim. Chcą powołać instytucję Rzecznika Praw Lokatorów

Nowa Lewica zawarła porozumienie z Aleksandrem Miszalskim, kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Krakowa. To obustronne zobowiązanie dotyczy pracy na rzecz poprawy dostępu do miejskiego transportu, edukacji i kultury. Wśród założeń jest także rozwijanie mieszkalnictwa społecznego na wynajem, adaptacja miasta do zmian klimatu oraz rozwój programów równościowych.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię