Cztery festiwalowe dni wypełnione spotkaniami, debatami, czytaniem i komentowaniem wierszy – na początku czerwca (8-11 czerwca) Kraków stanie się światową stolicą poezji. W ramach Festiwalu Miłosza, do rozmów o tej dziedzinie sztuki literackiej zaproszą najwybitniejsi polscy twórcy m.in.: Adam Zagajewski, Ewa Lipska, Urszula Zajączkowska, Anna Piwkowska oraz Marcin Sendecki, a także goście z trzech kontynentów, wśród nich: Antjie Krog (RPA), Linn Hansen (Szwecja), Evelyn Schlag (Austria), Petr Hruška (Czechy), Joachim Sartorius (Niemcy) i Robert Pinsky (USA).O Festiwalu Miłosza w Kole Kultury opowiedzą:

Krzysztof Siwczyk - poeta, krytyk literacki, dyrektor artystyczny Festiwalu Miłosza

Olga Brzezińska- prezes Fundacji Miasto Literatury

Robert Piaskowski -dyrektora ds. programowych Krakowskiego Biura Festiwalowego

Tomasz Cyz – krytyk literacki i muzyczny, eseista, dramatur, reżyser,redaktor naczelny miesięcznika Ruch Muzyczny.

25- lecie Instytutu Goethego w Krakowie

Krakowski Instutut Goethego świętuje świetlne urodziny, czyli jubileusz 25-lecia.

Jubileuszowy program zainaugurowano dziś wystawą berlińskich fotografii Filipa Springera: „Okiem reportera”. To część cyklu: „Berlin- Kraków:tak daleko, tak blisko”, na który złożą się spotkania z niemieckimi autorami, dyskusje, filmy i koncerty.

O programie literackim opowiedzą: dyrektor Goethe Institut w Krakowie- Daniel Goepfert, Marcin Wilk – koordynator projektu, Beata Chomątowska-dziennikarką, pisarką, która obecnie pracuje nad książką o doświadczeniu życia na osiedlach bloków, między innymi w Berlinie oraz Elżbieta Jeleń- kierownik biblioteki w Instytucie Goethego.