Przez trzy dni będzie można obserwować blisko 30 kolorowych balonów latających nad majestatycznymi Tatrami – od południa, od wschodu nad uroczymi Pieninami, od zachodu z widokiem na panoramę Babiej Góry a od północy na pasmo Gorców. Na niebie nie zabraknie również słynnego balonu Małopolski, który od kilku lat intensywnie i z wielkim powodzeniem promuje region w Polsce i za granicą. Nowością na małopolskim niebie będzie również balon promujący Igrzyska Europejskie Kraków – Małopolska 2023, które odbędą się już na przełomie czerwca i lipca br. Odlotowe załogi nie tylko z Polski ale i z Austrii, Litwy i Węgier staną do walki m.in. o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego Balonów na Ogrzane Powietrze, Puchar Prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej oraz Puchar Burmistrza Miasta Nowy Targ. Bezkonkurencyjnie ikoną wydarzenia będzie balon o wyjątkowym kształcie – Tygryska!
Pierwszy, inauguracyjny start balonów w ramach Festiwalu, zaplanowano na piątkowe popołudnie w dniu 31 marca. Start planowany jest z Białki Tatrzańskiej.


Więcej informacji na ten temat można odszukać na Facebooku „Odlotowej Małopolski”: https://www.facebook.com/odlotowa.malopolska, oraz fanpageu Kraków Balloon Team: https://www.facebook.com/krakowballoonteam.

Jak wygląda proces przygotowania balonu do lotu, jakie są najważniejsze czynniki wpływające na bezpieczeństwo lotów balonem i jakie były Twoje najpiękniejsze widoki, jakie udało Ci się zobaczyć z balonu?

To tylko tylko  kilka pytań na które odpowiedział gość Pawła Sołtysika którym był Marek Michalec, pilot, instruktor Kraków Baloon Team.

2. Małopolski Festiwal Balonowy - „Odlotowa Małopolska” 31.03 – 02.04.2023 r. Podhale: Nowy Targ, Białka Tatrzańska, Czorsztyn/Niedzica