Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Pociągiem PKP Intercity na święta wielkanocne? Pomyśl o podróży już teraz

Zbliżają się święta, dlatego pora przygotować się do wyjazdu w rodzinne strony. Nie wszyscy jednak wybierają podróż samochodem. Dlatego też mamy kilka dość istotnych informacji dla tych słuchaczy, którzy wybiorą się w podróż pociągiem. O biletach i planie podróży warto pomyśleć już teraz.

fot: Marek Lasyk

Okres przedświąteczny oznacza nie tylko wzmożony ruch na drogach, ale również na kolei. Dlatego też pasażerowie wybierający się w podróż pociągiem PKP Intercity, nie powinni odkładać przygotowania wyjazdu na ostatnią chwilę. Jak mówi Marta Ziemska z biura prasowego przewoźnika, podróżni powinni przede wszystkim kupić bilet kolejowy kilka dni wcześniej. Na stronie PKP Intercity można też sprawdzić jak wygląda zapełnienie poszczególnych pociągów.

- Osoby, które dopiero planują podróż, lub chcą się dowiedzieć jakim zainteresowaniem cieszy się dane połączenie, mogą śledzić prognozę frekwencji na naszej stronie www.intercity.pl. Tam, w specjalnej zakładce, jest lista składów, wraz z szacowanym zapełnieniem - mówi Ziemska.

Składy kursujące na najpopularniejszych trasach, w okresie świątecznym zostaną wydłużone. „Z Krakowa do Warszawy i z Krakowa do Trójmiasta. Ponadto przez cały okres świąt będzie prowadzona analiza frekwencji w pociągach. W miarę możliwości będziemy wzmacniać pociągi, dostawiając dodatkowe wagony” - podkreśla Ziemska.

W okresie przedświątecznym, na dworcach do dyspozycji pasażerów będą także mobilni informatorzy PKP Intercity. „Udzielą oni podróżnym informacji na temat ruchu pociągów, lokalizacji peronów i dostępnych ofert biletowych” - dodaje.

Planując podróż pasażerowie muszą też pamiętać o codziennych, pięciogodzinnych zamknięciach odcinka między Krakowem Głównym a Podłężem. Podróżując pociągami między 9:30 a 14:30 muszą liczyć się z przesiadkami na dworcach w Miechowie, Bochni lub w Podłężu.

Jak zapewnia Ziemska, tam również pojawią się osoby, które pomogą pasażerom w sprawnej przesiadce. Trzeba jednak pamiętać o tym, że podróż będzie wtedy dłuższa.

 

 

 

(Joanna Orszulak/ko)

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię