Problemy psychiczne wśród dzieci i młodzieży to wciąż temat tabu. Twórcy filmy wraz z główną bohaterką dokumentu chcą to milczenie przełamać i pokazać, z czym muszą mierzyć się dzieci, ale także ich rodzice. Na oddziałach psychiatrii dziecięcej brakuje wolnych miejsc. Szpitale nie mają też odpowiednich warunków do pomocy najmłodszym.

"Myślę, że w Małgosi jest duża potrzeba walczenia o prawa ludzi dotkniętych chorobą psychiczną" mówi Małgorzata Imielska. "To ja się bardziej bałam, czy ten film zbyt mocno nie odsłoni jej prywatności. Małgosia od pierwszego spotkania zadeklarowała chęć udziału. W niej jest ogromna dojrzałość, ogromna wrażliwość. Małgosia ma fantastyczny dom, fantastycznych rodziców – ogromnie wspierających. Ale też na pewno widziała wiele osób, które tego wsparcia są pozbawione" – dodaje.

Ekipa filmowa ma już za sobą dziesięć dni zdjęciowych. Film powstaje w Studiu Filmowym Kalejdoskop. Otrzymał już dofinansowanie na development Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Dzięki temu prace ruszyły wiosną 2021 roku. Najważniejsze jest nieprzerwanie zdjęć, stąd też założona zbiórka: https://zrzutka.pl/em7z5y, która kończy się 4 grudnia.

"To nie jest film, który możemy zrobić w dwa czy trzy tygodnie. Tu potrzebny jest czas, bo powinniśmy, jak Małgosia, radzić sobie z dobrymi sytuacjami w życiu i z sytuacjami trudniejszymi.

Żeby to pokazać trzeba po prostu być koło niej. Pieniądze, które zbierzemy mają nam pomóc do marca zrealizować kolejne dni zdjęciowe" - przyznaje Małgorzata Imielska. "Potem wystąpimy o pieniądze o produkcję. Później planujemy uczestniczyć w życiu Małgosi przez kolejny rok, a potem przyjdzie czas na montaż. Mam nadzieję, że film pokażemy w 2023 roku".

Małgorzata Imielska już w swoim poprzednim filmie dokumentalnym podejmowała temat nieuleczalnej i dotkliwej choroby. "Miłość i puste słowa" to historia starszego małżeństwa w którym jedno z nich cierpi na chorobę Alzheimera. Natomiast ostatni film fabularny "Wszystko dla mojej matki" podejmował tematykę młodych ludzi zmagających się z samotnością i odrzuceniem.