|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

"Ongaku" - reportaż Ewy Szkurłat

Opera Krakowska otwiera drzwi do baśniowego świata dostępnego dla wszystkich

fot.R.Kornecki

Podekscytowane dzieci  zasiadły na widowni i... wyruszyły do świata "Ongaku". Towarzyszyły Jankowi i Merodi, z bohaterami spektaklu przekraczały kolejne drzwi poznania. „Ongaku trzy kamienie" to wzajemne przenikanie się intelektu i emocji, wyobraźni i empatii, to wszystko łączy profesjonalizm zespołu Opery Krakowskiej.

Spektakl rodzinny „Ongaku”, utrzymany w konwencji fantasy, jest muzyczną opowieścią o Janku, nastolatku, który stracił matkę i nie może odnaleźć porozumienia z ojcem. W wyobraźni chłopak tworzy tytułową krainę Ongaku, z której przybywa wojowniczka Merodi i wprowadza go w świat tajemnic, poszukiwania odwagi i otwartości. Rozpoczyna się podróż do trzech światów. Jak głosi legenda, znajdują się w nich trzy kamienie prawdy, dzięki którym zniszczona przez złego Waru kraina Ongaku na nowo odzyska równowagę. Te trzy światy są ze sobą połączone i stają się symbolem naszej tolerancji, zrozumienia drugiego człowieka i spojrzenia na otaczający świat z jego perspektywy. 

Ten spektakl pozwala wkroczyć w świat chaosu, ciszy i mroku, a za tym idzie zrozumienie ludzi, którzy nie odbierają otoczenia wszystkimi zmysłami. To innowacyjne otwarcie na dzieci i młodzież ze specjalnymi potrzebami. Dzięki audiodeskrypcji, wyświetlanym napisom, tłumaczom języka migowego i pętlom indukcyjnym - widzowie mogą w pełni cieszyć się sztuką. Rytm, dźwięk, wyobraźnia i szczypta humoru sprawiają, że muzyka "Ongaku trzy kamienie" budzi w słuchaczach energię, radość i zapada w ucho i serca.

Spektakl powstał w ramach projektu "Małopolska Kultura Wrażliwa".

"Ongaku trzy kamienie" jest autorskim dziełem Pawła Wójtowicza, który całość napisał i wyreżyserował, a także stworzył specjalną ścieżkę dźwiękową (którą na żywo wykonuje Orkiestra Kameralna Opery Krakowskiej). W obsadzie spektaklu występują: Michał Kutnik, Krzysztof Kozarek, Adrian Domarecki i Zuzanna Caban.

 

100%
0%