Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Wakacje z audiobookiem: "Topiel" Jakuba Ćwieka

Na finał w "Wakacjach z audiobookiem" "Topiel" Jakuba Ćwieka. Thriller osadzony w realiach polskiej prowincji. Pamiętne lato 1997 roku i tragiczna powódź na Dolnym Śląsku.

Fot. Pixabay

Lipiec 1997 - dla czwórki młodych chłopaków, Kacpra, Darka, Józka i Grześka, właśnie rozpoczynają się wakacje. I zupełnie nie przeszkadza im, że wolne dni skąpane są w strugach deszczu, a meteorolodzy alarmują o powodziowym zagrożeniu. Są pewni, że to będzie ich lato!
Trzy dni później w Głuchołazach, maleńkiej mieścinie przy samej polsko-czeskiej granicy, rozpoczyna się katastrofa zapamiętana jako Powódź Stulecia. To ona i wywołana nią lawina zdarzeń doprowadzi chłopców najpierw do wyjątkowego odkrycia, a następnie do śmierci jednego z chłopców. Którego?
Topiel to thriller obyczajowy osadzony w prawdziwych realiach początku powodzi 1997 roku. Autor, uczestnik wydarzeń i aktywny wolontariusz na pieczołowicie oddanym tle rysuje porywającą, momentami przerażającą opowieść o przyspieszonym kursie dojrzewania, rozliczając się jednocześnie z nostalgią lat dziewięćdziesiątych. To zaskakująca mieszanka serialu Stranger Things i To Stephena Kinga.

W Radiu Kraków słuchamy fragmentów audiobooka w interpretacji Filipa Kosiora.
Książkę i audiobook wydało wydawnictwo Marginesy.  
Od 24 do 28 sierpnia o 11.45 i 22.50.

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię