KTO? PO CO? I DLACZEGO?

MEGAFON startował w czasach, kiedy szanujące się zespoły grały w garażach. Garaże stoją dalej, a różnica jest taka, że teraz można w nich nagrać całkiem profesjonalne piosenki. Efekt jest taki, że we wtorki, od 19.05, przez dwie godziny w Radiu Kraków, w programie „Megafon” posłuchać można grania z Krakowa i Małopolski.

Potem powstał pomysł na konkurs, taki z nagrodami... Zaprosiliśmy młodych muzyków do radiowego studia nagrań na profesjonalne sesje. Organizowaliśmy też koncerty, najpierw w Radiu Kraków - z transmisją mniej lub bardziej na żywo, a potem (wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym) na scenie debiutów podczas „Wianków”.

Przez 9. edycji konkursu „Megafon” nasi dziennikarze przedarli się uszami przez setki nagrań. Wybierali to, co najlepsze - twórcze, oryginalne, mocne, nowe. Finalistami MEGAFONU byli m.in. Straight Jack Cat, Format C, Vent, So Flow, Rycerzyki, SALK, Meeow, Dym i... wielu innych. Teraz, z okazji 10. jubileuszowej edycji Megafonu, zamierzamy wydać składankę, która choć w przybliżeniu pokaże, co działo się w Megafonie do tej pory i jak dobrze gra się w Małopolsce.

 

DO RZECZY!!!!!!!!!!

Zapraszamy do wzięcia udziału w 10. jubileuszowej edycji Megafonu. Przed zwycięzcą otwieramy na 20 godzin drzwi do studia Radia Kraków i rezerwujemy miejsce na jubileuszowej składance. Finaliści zagrają w czerwcu na Festiwalu Green Zoo - alternatywnym, awangardowym wydarzeniu, na którym grają wyłącznie zespoły z charakterem. Może nie zawsze najłatwiejszym, ale zawsze frapującym. Nadesłane nagrania, po wstępnej selekcji, będą prezentowane w Radiu Kraków we wtorkowych programach „Megafon”.

 

KTÓRĘDY?

Na zgłoszenia czekamy pod adresem [email protected]. Kiedy? Najlepiej szybko, ale finalny termin nadsyłania muzyki upływa 20 maja 2019 r. Co wysłać? Przynajmniej dwie piosenki dobrej jakości, w formacie mp3, zdjęcie zespołu i kilka dobrych słów na swój temat.

Czekamy!

[email protected].