|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Rozkopki krakowskie

Po wakacyjnej przerwie zostałem zaproszony, by powrócić w piątki z felietonami, które mają podsumowywać kończący się tydzień. Jednak muszę lojalnie uprzedzić, że tydzień tygodniowi nierówny i może się zdarzyć, że moje podsumowywanie ograniczy się do trzech, dwóch a czasem nawet do jednego wydarzenia, które akurat w danym tygodniu natchnie mnie do jakiejś refleksji.

Zaraz po powrocie z urlopu na początku września natchnęła mnie obserwacja, że Kraków jest nadal bardzo rozkopany z powodu remontów ulic, chodników i torowisk, a miejscami nawet bardziej. I w żadnym z rozkopanych miejsc nie zauważyłem, by ktoś się śpieszył z dokończeniem remontu. W niektórych rozkopanych miejscach w ogóle nikogo nie zauważyłem.

Obserwacje te natchnęły mnie do wniosku, że prezydent Majchrowski o reelekcję w roku 2018 będzie walczył nie na 100, ale na 200 procent. Jego chytry plan polega chyba na tym, by w roku 2017 skomasować i maksymalnie wydłużyć wszystkie udręki mieszkańców z powodu remontów, dzięki czemu w wyborczym roku 2018 mieszkańcy będą odczuwać wyłącznie ulgę i podziwiać efekty.

A skoro mowa o zbliżających się wyborach samorządowych, to mijający tydzień przyniósł również wiadomość o tym, że Państwowa Komisja Wyborcza wystosowała pismo do Łukasza Gibały, w którym przypomina byłemu posłowi, że kampanii wyborczej nie można prowadzić przed zarządzeniem wyborów, na co Gibała oskarżył PKW, że bezpodstawnie nęka go na polityczne zlecenie PiS-u.

Tak na moje wyczucie Łukasz Gibała coś w rodzaju kampanii wyborczej prowadzi już od dawna, bo nie widzę innej logicznej alternatywy dla jego działań pod szyldem Logicznej Alternatywy, ani dla ponoszonych przez Gibałę wydatków na promowanie swojej osoby i pomysłów. Że tego wszystkiego Łukasz Gibała nie robi dla sportu, potwierdza także jego irytacja na urzędowe wezwanie do kampanijnej wstrzemięźliwości. Z drugiej strony taki prezydent Majchrowski autopromuje się dzięki sprawowaniu urzędu niemal nieustannie i kompletnie bezkarnie, bo kompletnie legalnie.

Jednak w sprawie Gibały kończący się tydzień przyniósł coś bardziej intrygującego niż wymianę uprzejmości między byłym a zarazem pewnie przyszłym kandydatem a PKW. Oto na koncie facebook’owym jednego z krakowskich radnych, a następnie na jednym z lokalnych portali internetowych, pojawiła się plotka o tym, jakoby jacyś działacze PO i Nowoczesnej z Krakowa sekretnie rozmawiają z Łukaszem Gibałą , czy nie zostałby wspólnym kandydatem obu tych partii w wyborach na prezydenta Krakowa. O ile się orientuję, nikt tej pogłoski jeszcze nie zdementował, więc niewykluczone, że w krakowskiej PO też się szykują niezłe rozkopki. Tym bardziej, że (według innej plotki) jacyś (chyba inni) politycy PO rozmawiają sekretnie o poparciu w wyborach… Jacka Majchrowskiego.


 

73%
27%