|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Justyna Kowalczyk pomoże?

Jeśli nie widzi się pożądanych efektów, to najlepiej wziąć sprawę w swoje ręce - zdawali się myśleć Justyna Kowalczyk i Aleksander Wierietelny,

Justyna Kowalczyk była Małyszem polskich biegów, ale "efektu Małysza" nie było. Być może dlatego, że biegacze narciarscy to po prostu ciężko pracujący nogami i rękami w dążeniu do mety, a nie fruwający w przestworzach herosi.
Są mniej spektakularni, dlatego trudniej im przyciągnąć kibiców na trasy, widzów przed telewizory, a co za tym idzie - sponsorów i reklamodawców.

"Efekt Justyny" okazał się żaden, poza wzrostem zainteresowania rekreacyjnym bieganiem w miejsce wizyt na zatłoczonych stokach narciarskich.

Podobnie skończył się "efekt Tomasza Sikory" w biathlonie.

Z wieści, że trenerem kadry biegaczek został Aleksander Wierietelny, a Justyna jego asystentką oczywiście wszyscy się cieszymy. Bo z tego może wyjść tylko coś lepszego, niż to co jest teraz

Wolałbym jednak, aby oboje mieli większy wpływ na to, co dzieje w polskich biegach w ogóle, od podstaw. Bo może się okazać, że owszem, trenerami kadry są legendy, ale... nie za bardzo mają kogo trenować.

Zwróćmy uwagę, które dziewczyny zgarnęły większość medali w marcowej części tegorocznych Mistrzostw Polski. To reprezentantki LKS-u Markam Wiśniowa-Osieczany - miejscowości koło Myślenic, które nie mają profesjonalnie wytyczonych tras narciarskich. I w których przez większość zimy nie ma śniegu (leżą zbyt blisko Krakowa).

Co z zimowymi ośrodkami w Polsce?

Determinacja i mocny charakter Justyny i trenera Wierietelnego mogłyby wiele zmienić w podejściu działaczy do biegów narciarskich.

Może i w roli trenerów kadry się to choć trochę uda?

Sukcesy skoczków to wspaniała sprawa, ale przykre jest lekceważenie (przede wszystkim jeśli chodzi o wsparcie finansowe na rozwój, o inwestowanie) innych dyscyplin.

Tym bardziej, że o wiele bardziej przystępne dla ogółu jest założenie biegówek i ruszenie w trasę, niż wyjście na skocznię i fruwanie z prędkością 100 na godzinę.

Panie trenerze, pani Justyno... Na tyle, na ile się da, zróbcie tam porządek!


Maciej Skowronek

67%
33%